США знову посилюють правила в’їзду через поширення штаму “Омікрон”

Адміністрація Байдена запроваджує нові вимоги щодо подорожей до США. Нові обмеження торкнуться як вакцинованих, так і невакцинованих осіб.

Причина загострення в поширенні нового варіанту коронавірусу “Омікрон”.

Про це повідомляє AP News.

У вівторок, з 30 листопада згідно з новим указом, після прибуття до США всі подорожуючі особи, включаючи громадян США та осіб із посвідкою на проживання в країні, повинні будуть пройти тестування на COVID-19 протягом доби до посадки на рейс.

Станом на сьогодні, повністю вакциновані пасажири з бустерною дозою можуть пройти тестування на COVID-19 протягом трьох днів після посадки.

«CDC (Центр США з контролю над захворюваннями) запроваджує нову вимогу для пасажирів міжнародних авіарейсів, які прибувають до США, оскільки ми дізнаємося більше про варіант “Omicron”; Тепер пасажири повинні будуть надати підтвердження негативного тесту на COVID-19. Тест має бути зроблено не раніше ніж за добу до вильоту в Сполучені Штати. Підтвердження негативного результату потрібно буде надати представнику авіалінії перед посадкою на літак. Якщо пасажир не надасть такого підтвердження, авіалінії мають не допустити його на посадку», – йдеться у повідомленні CDC.

За словами високопоставленого чиновника адміністрації, який сказав, що деякі деталі все ще можуть змінитися, точні протоколи тестування ще узгоджуються перед запланованою на четвер промовою президента Джо Байдена про плани країни контролювати пандемію COVID-19 протягом зимового сезону.

«Завдання CDC зробити міжнародні подорожі максимально безпечними, включаючи тестування перед вильотом ближче до часу польоту та ймовірне запровадження додаткових тестів після прибуття та навіть обов’язкову самоізоляцію», – сказала у вівторок директор CDC д-р Рошель Валенскі.

Посадовці з Білого дому інформують, що крім обов’язкового тесту на коронавірус перед посадкою на рейс, розглядаються також такі варіанти як тестування після прибуття та навіть самоізоляція.

Наразі CDC рекомендує пройти тестування на COVID-19 через 3-5 днів після приземлення в США з-за кордону та самоізолюватися для невакцинованих пасажирів.

Раніше, з 8 листопада США відкрили свої кордони для повністю вакцинованих іноземних пасажирів і запровадили дворівневу систему тестування.

Про новий штам “Омікрон”, що був ідентифікований у більш ніж 20 країнах, але ще не зафіксований в США, залишається багато невідомого, зокрема, чи є він більш заразним, чи викликає додаткові ускладнення та чи може він перешкодити вакцинації. Доктор Ентоні Фаучі, провідний експерт з інфекційних захворювань в США, сказав, що більше буде відомо про штам «Омікрон» через два-чотири тижні, коли вчені будуть вирощувати та тестувати лабораторні зразки вірусу.

Намагаючись придушити стурбованість громадськості новим штамом, Байден повідомив, що у четвер, 2 грудня дасть більше інформації на пресконференції з ЗМІ: «Я оголошу детальну стратегію як ми збираємося боротися з COVID-19 цієї зими – не за допомогою локдаунів, а за допомогою вакцинації, ревакцинації та загального тестування».

На запитання журналістів, чи буде він консультуватися з союзниками щодо будь-яких змін у правилах подорожей, враховуючи, що колишній президент Дональд Трамп застав світових лідерів зненацька, Байден сказав: «На відміну від Трампа, я не шокую наших союзників раптовими діями».

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “США знову посилюють правила в’їзду через поширення штаму “Омікрон”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *