Десять років за мовчання: історія охоронця таємниці «Золотого корабля»

Дослідник морських глибин, який провів десять років за ґратами через відмову розкрити місцезнаходження 500 золотих монет, може невдовзі вийти на волю. Суддя припинив справу про неповагу до суду, зазначивши, що «більше не вірить у те, що подальше ув’язнення змусить його до співпраці».

Історія почалася в 1857 році, коли пароплав SS Central America, який отримав прізвисько «Золотий корабель», затонув під час урагану на шляху з Каліфорнії до Нью-Йорка. На борту знаходилося приблизно 21 тонна золотих самородків і монет старателів – настільки значний вантаж, що його втрата спричинила фінансову паніку 1857 року.

У 1988 році команда під керівництвом науковця Томмі Грегорі Томпсона за допомогою сонара виявила затонуле судно. Частину знайденого золота переплавили у 500 монет, вартістю близько 2,5 мільйона доларів. Саме через ці монети Томпсон опинився за ґратами у 2015 році.

У 2012 році дослідник не з’явився на слухання в Огайо щодо долі монет, але був затриманий федеральними маршалами у Флориді через три роки. За відмову співпрацювати з владою його ув’язнили та призначили штраф у розмірі 1000 доларів за кожен день перебування у в’язниці. Наразі сума штрафу сягнула 3,335 мільйона доларів, що перевищує оціночну вартість зниклих монет.

72-річний Томпсон досі зберігає таємницю місцезнаходження золотих монет, стверджуючи лише, що вони були передані трасту в Белізі. Хоча суддя припинив цивільну справу, Томпсон має відбути ще два роки ув’язнення за кримінальне звинувачення у неповазі до суду.

Джерело: iflscience.com

Читати також:

Американський фермер знайшов на кукурудзяному полі скарб часів Громадянської війни (+Відео)

Незвичайна подорож: Як криптоміліонер перетворив колекціонування на всенародну гру

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *