
Найбагатшими містами світу у 2023 році стали Нью-Йорк, Токіо та Сан-Франциско.
Став відомий ТОП-10 найбагатших міст світу у 2023 році.
Дані 18 квітня навела компанія у сфері планування місця проживання Henley & Partners та аналітична компанія New World Wealth.
Так, на першому місці опинився Нью-Йорк, у якому мешкає 340 тис. мільйонерів. Інші американські міста — Сан-Франциско (285 тис. мільйонерів) та Лос-Анджелес (205,4 тис. мільйонерів) — знаходяться на третьому та шостому місцях відповідно.
Токіо, який очолював список 10 років тому, посідає друге місце із 290,3 тис. мільйонерами. Лондон на третьому рядку (з 258 тис. заможними резидентами), Сінгапур (240,1 тис.) на п’ятому місці та Сідней на десятій позиції (126,9 тис. мільйонерів). У Сіднеї, де розташовані одні з найдорожчих передмість світу, за останні 20 років спостерігався особливо сильний приплив заможних людей, і, за прогнозами, до 2040 року місто увійде до п’ятірки найбагатших міст світу.
Сьоме, восьме та дев’яте місця рейтингу належать китайським містам — Гонконг (129,5 тис. мільйонерів), Пекін (128,2 тис.) та Шанхай (127,2 тис.). Пекін і Шанхай опинилися в десятці лише в останнє десятиліття, Гонконг, навпаки, опустився з четвертого (на якому був у 2012 році) на сьоме місце.
15 березня некомерційна організація Oxfam America повідомила, що сумарний добробут мільярдерів у США з початку пандемії зріс майже на третину, і на 86,3% — з 2013 року, досягнувши $4,51 трлн.
За даними організації, загалом кількість мільярдерів, які мешкають у США, за останні десять років збільшилася майже на 60% і перевищила 700.
У доповіді наголошується, що різке зростання багатства в період пандемії відбулося за вливанням трильйонів доларів у фінансові ринки з метою порятунку їх від колапсу.
«Ці нові гроші, нехай і такі необхідні для підтримки економік, опинилися у надбагатих, які скористалися стрибком цін на акції без будь-яких бар’єрів у вигляді більш справедливого оподаткування, яке дозволило б розподілити це багатство рівномірніше», — наголошується в доповіді організації.
При цьому експерти Oxfam звертають увагу, що майже третина всіх американських працівників та 50% «кольорових» жінок заробляють менше ніж $15 на годину. Вони, по суті, є «перманентним нижчим класом» жителів США. Крім того, дослідники зазначають, що з 1980-х років значно збільшилася різниця у рівнях добробуту представників різних рас. Нині расова нерівність наближається до показника 1950-х.
Щоб уникнути подальшого поглиблення бар’єрів між багатими та бідними, експерти організації пропонують запровадити у США податок на надбагатство.
Читати також:
З початку пандемії у світі з’явилися 573 нових мільярдери
Понад 70% американців скоротили свої витрати. Центробанк знову підвищує ставку
Витрати бюджету США наступного року становитимуть $1,7 трлн.
6 із 10 американців живуть від зарплати до зарплати — свіжі дані Бюро трудової статистики США
Поріг багатства у США збільшився до $2,2 млн.
Ціни на житло в США досягли рекордно високого рівня у 2021 році», — Національна асоціація рієлторів
Вартість життя в США зростає: американці заборгували 15 трильйонів доларів
В ООН заявили про подорожчання продуктів у світі на 28% за рік
Світлина з відкритих джерел