Стало відомо, де, окрім США, знаходиться найбільше F-16, які так потрібні Україні

Найбільший арсенал літаків F-16, крім США, має Ізраїль: про це повідомляє видання Forbes, згадуючи згоду Вашингтона на навчання українських льотчиків фахівцями європейських країн, на озброєнні яких також є літаки такого типу.

За даними видання ВПС Ізраїлю мають 362 літаки F-16. Далі – за кількістю подібних літаків – розташовуються Туреччина та Єгипет (у статті видання не наводяться точні статистичні дані).

У статті йдеться, що наприкінці десятих років 21 століття Ізраїль планував продати Хорватії 12 уживаних F-16 за 500 мільйонів доларів. Угода не відбулася, оскільки США заперечували проти цього, зважаючи на те, що Ізраїль суттєво модернізував F-16 з моменту придбання.

Модернізація стосувалася електронних та радарних систем.

У квітні 2023 року видання «Нью-Йорк таймс» опублікувало статтю, в якій йшлося про те, що у разі погіршення відносин із Росією Ізраїль розгляне питання про постачання летальної зброї Україні.

Автор статті в Forbes зазначає, що ВПС Нідерландів мають у своєму розпорядженні приблизно 24 F-16, але літаки цього типу скоро перестануть експлуатувати, замінивши їх літаками-невидимками п’ятого покоління F-35 Lightning II. У данських ВПС налічується приблизно 30 F-16, у бельгійських — близько 40. Норвезькі ВПС наприкінці минулого року повністю оновили авіапарк, замінивши 64 літаки F-16 на літаки F-35.

У розпорядженні Польщі є 48 F-16: автор припускає, що Варшава погодиться передати їх Києву лише тоді, коли отримає від США F-35.

ВПС Греції має 150-160 літаків F-16, приблизно половина авіапарку зараз модернізуються до останнього стандарту Block 72. Видання вважає малоймовірну передачу Афінами Києву літаків F-16 у світлі побоювання військової загрози Греції з боку Туреччини.

У недавньому інтерв’ю радіостанції «Свобода» посол Ізраїлю назвав так звану «червону лінію», яку Єрусалим не готовий переступити з огляду на ситуацію та роль Росії у близькосхідному регіоні. Відповідаючи на запитання про передачу озброєння Україні чітко сказав:

«Ми не говоримо про постачання зброї як такої, але важливою є публічна політична дискусія на цю тему. Які ви бачите тут головні вектори?» Ми не є країною блоку НАТО, у разі серйозної військової загрози, у разі початку війни проти Ізраїлю жодна країна не прийде нам на допомогу, нам доводиться розраховувати тільки на себе, в цьому полягає наша «червона лінія». ставити під удар безпеку власних громадян враховуючи складну ситуацію на Близькому Сході та ту роль, яку Росія сьогодні грає там, Ізраїль не може собі дозволити робити необережні кроки, будь-який необережний рух може призвести до сплеску тероризму і потенційно до нової війни на Близькому Сході. Ізраїль воював багато разів, ми втратили багатьох людей, заплатили дорогу ціну за нашу незалежність. Тому будь-який уряд Ізраїлю дуже обережно і відповідально ставиться до питань безпеки країни».

На початку травня 2023 року 12 канал ІТВ повідомив, що за останні 90 днів американці вивезли з Ізраїлю понад тисячу контейнерів із боєприпасами: можна припустити, що озброєння згодом було віддано Україні.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *