
Владислав Клюшин відомий у співпраці з російською владою. Його компанія «М13» постачає послуги моніторингу ЗМІ та соцмереж адміністрації президента РФ. За даними Bloomberg, у червні 2020 року президент Росії Путін нагородив Клюшина орденом Пошани.
Суд присяжних у США визнав винним пов’язаного з Кремлем російського бізнесмена Владислава Клюшина у торгівлі акціями на основі вкраденої інформації, внаслідок чого він та його спільники отримали десятки мільйонів доларів.
Перед оголошенням вердикту сторона звинувачення заявила, що Клюшин та його чотири спільники з 2018 по 2020 рік заробили на торгівлі акціями майже 90 мільйонів доларів на основі ще не оприлюдненої та вкраденої з корпоративних мереж інформації. У відповідь на це сторона захисту відзначила, що немає жодних доказів того, що Клюшин і його спільники мали інсайдерську інформацію, яка дозволила їм скористатися ситуацією.
Його захисник Олівер Чирич вважає, що звинувачення у фінансових махінаціях є лише приводом для переслідування Клюшина з політичних мотивів. За його словами, до арешту американська та британська розвідки намагалися завербувати Клюшина.
Про це повідомляє міжнародне агентство новин Reuters.

Клюшин — власник московської інформаційно-технологічної компанії «М-13», яка працювала на російський уряд, — був визнаний федеральним журі присяжних у Бостоні винним за звинуваченнями у змові, шахрайстві з електронними даними та шахрайстві з цінними паперами. (Суд присяжних у Массачусетсі визнав росіянина Владислава Клюшина винним у кіберзлочинах. Фото: U.S. ATTORNEY’S OFFICE VIA AP).
Разом із ним у справі проходять Іван Єрмаков, Микола Румянцев, Михайло Ірзак та Ігор Сладков, яким також були раніше пред’явлені звинувачення. З п’яти російських громадян, звинувачених у здійсненні шахрайської схеми, лише 42-річного Клюшина заарештували та постали перед судом після того, як його затримали у Швейцарії в березні 2021 року та екстрадували до США. Інші четверо залишаються на волі, включаючи Івана Єрмакова, колишнього офіцера російської військової розвідки, який працював у «М-13» і розшукується урядом США за участь у хакерських схемах з втручання у президентські вибори 2016 року та проти антидопінгових агентств.
За словами прокурорів, Клюшин та його спільники проникли в мережі двох фірм, які допомагають компаніям подавати звіти до регуляційних органів США — Donnelley Financial Solutions і Toppan Merrill. Шахраї вивчали та звантажували ще не оголошені звіти про доходи сотень компаній, у тому числі «Тесли» та «Майкрософт». Отриманою інформацією Клюшин та його спільники торгували ще до того, як документи ставали публічними.
Викрадена фінансова інформація про ці компанії дозволила Клюшину перетворити інвестиції у 2 мільйони доларів на майже 21 мільйон, а група загалом заробила майже 90 мільйонів доларів.
Крім компанії «М-13», Владислава Клюшина також пов’язують із популярним політичним телеграм-каналом «Незигар». Він був помічником Олексія Громова, першого заступника глави Адміністрації президента РФ, та підрядником Адміністрації президента, який розробив для неї систему моніторингу ЗМІ «Катюша». У червні 2020 року президент РФ Володимир Путін нагородив Клюшина орденом Пошани.
Світлина з відкритих джерел