Суд у справі про секретні документи проти Трампа відкладено на невизначений термін

Федеральний суддя Айлін Кеннон вирішила відкласти на невизначений термін розгляд справи про секретні документи проти експрезидента США Дональда Трампа. Таким чином, процес навряд чи розпочнеться до президентських виборів 2024 року.

Під час слухання у федеральному окружному суді Південного округу Флориди суддя Кеннон заявила, що призначати дату початку розгляду до вирішення ключових питань щодо доказів було б необачним.

Справа про секретні документи — одна з чотирьох кримінальних справ, порушених проти колишнього президента. В цьому випадку прокуратура звинувачує Трампа в незаконному зберіганні секретних матеріалів у його маєтку Мар-а-Лаго у Флориді, наданні неправдивих свідчень та перешкоджанні розслідуванню.

Під час підготовчого процесу адвокати Трампа та прокурори активно дискутували щодо того, які саме таємні документи можна буде подати до суду як докази.

Початково судовий розгляд був запланований на 20 травня, однак суддя Кеннон скасувала цю дату і не призначила нової. Натомість вона призначила кілька додаткових підготовчих слухань, зокрема одне наприкінці липня.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Вашингтоні Сем Кабрал зазначає, що сумніви щодо можливості початку процесу 20 травня виникли досить давно через повільний прогрес на підготовчій стадії.

Деякі американські коментатори висловлювали підозри, що суддя Кеннон, яка часто ставала на бік Трампа та його адвокатів, навмисне затягувала розгляд справи проти експрезидента, який її призначив.

Адвокати Трампа пропонували провести суд уже після президентських виборів 2024 року, де, ймовірно, він знову змагатиметься з Джо Байденом. Прокурори ж наполягали на розгляді справи цього року.

Разом із колишнім президентом обвинувачені за цією справою його помічник Вольт Наута та менеджер маєтку Мар-а-Лаго Карлос де Олівейра. Усі вони відкидають звинувачення.

Паралельно із захистом від звинувачень у чотирьох кримінальних справах Дональд Трамп намагається домогтися у Верховному суді визнання президентського імунітету від кримінального переслідування.

Джерело: BBC

Читати також:

Чи зможе Трамп стати президентом, якщо його засудять?

Суд Нью-Йорка зобов’язав Трампа виплатити $354,9 млн компенсації та заборонив йому вести бізнес у штаті

Суддя зобов’язав Трампа сплатити 83 мільйони доларів Джин Керрол за наклеп

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *