Судно Dali готується покинути Балтимор після катастрофи на мості Кі Бридж

Майже три місяці минуло відтоді, як контейнеровоз Dali врізався в міст Кі в Балтиморі, спричинивши його обвал. Тепер судно готується покинути місце трагедії, а частина екіпажу зможе повернутися додому.

За рішенням федерального судді, вісім членів екіпажу, серед яких кухар та механік, отримали дозвіл залишити судно та повернутися до своїх країн. Це стало можливим завдяки угоді, укладеній в останній момент між юристами, які представляють інтереси постраждалих, та стороною судновласника.

«Ми побоювалися, що цих людей могли б таємно вивезти, і ми більше ніколи їх не побачили б. Ми раді, що суд оперативно розглянув справу, і тим часом нам вдалося досягти угоди з іншою стороною», — прокоментував адвокат Біллі Мерфі, який представляє одного з позивачів.

Згідно з умовами угоди, члени екіпажу, яким дозволено виїхати, мають бути доступні для дачі показань у Лондоні. Крім того, будуть надані їхні особові справи, документи про навчання та трудові контракти.

Водночас 13 старших членів екіпажу, починаючи від боцмана і вище, змушені залишитися в Балтиморі на час судового розгляду. Для них буде забезпечено проживання в готелях чи апартаментах коштом уряду. Вони зможуть вільно пересуватися містом, але повинні бути готовими з’явитися на допити на вимогу суду.

Цікаво, що адвокати екіпажу заявили про намір радити своїм клієнтам скористатися п’ятою поправкою до Конституції США і відмовитися свідчити проти себе.

Очікується, що Dali покине порт Балтимора ввечері п’ятниці з новим екіпажем на борту. Наразі судно все ще знаходиться в терміналі Сігірт.

Власник судна, компанія Grace Ocean, прагне обмежити відшкодування збитків сумою в 43 мільйони доларів, що відповідає вартості судна та його вантажу. Однак ця сума незрівнянно менша за очікувану вартість відбудови моста, яка може сягнути 2 мільярдів доларів.

Ця подія привернула увагу до питань безпеки морських перевезень та інфраструктури, а також підкреслила складність юридичних процесів у подібних випадках.

Джерело: CBS News

Читати також:

Відновлення руху в балтиморському порту: «Далі» відбуксирували до морського терміналу

Врешті-решт судно Далі буде вивільнене після аварії на Кі-Брідж у Балтиморі

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *