Світ готують до впровадження цифрового долара

Мінфін США створить робочу групу щодо випуску цифрового долара. Заступник міністра фінансів США Неллі Лян у середу надала оновлену інформацію про плани адміністрації Байдена щодо введення цифрової валюти.

Міністерство фінансів США очолить нову робочу групу, що розгляне впровадження цифрового долара. При цьому влада країни поки не впевнена, чи потрібна цифрова валюта центрального банку (CBDC) і чи відповідатиме вона національним інтересам. Про це пише Bloomberg з посиланням на заступника глави Мінфіну з внутрішніх фінансів Неллі Лян.

За словами Лян, до групи увійде керівництво Мінфіну США, Федеральної резервної системи, Ради національної безпеки та інших відомств. Регулярні зустрічі розпочнуться «найближчими місяцями», на них обговорюватимуть впровадження CBDC та інші платіжні інновації. Імовірно, чиновники та зацікавлені особи будуть говорити про те, чи допоможе цифровий долар зберегти глобальне фінансове лідерство, захистити національні інтереси та забезпечити конфіденційність платежів.

Неллі Лян підкреслила, що про повне ухвалення концепції цифрового долара поки не йдеться, оскільки Мінфін і ФРС ще не впевнені в доцільності американської CBDC. Проте центральний банк США проводить технологічні дослідження та розробляє дизайн, щоб не затягувати випуск CBDC, якщо домовленості про це буде досягнуто.

Також ФРС планує запровадити покращену систему міжбанківських платежів, яка працюватиме у режимі реального часу. Заступник голови Мінфіну з внутрішніх фінансів зазначила, що цей проєкт може частково знизити привабливість CBDC. Вона нагадала про побоювання політиків, що «цифровий долар загрожує стабільності традиційної банківської системи» та що «CBDC може дестабілізувати кредитування приватного сектора у стресові періоди». Наприклад, керівник ФРС Крістофер Уоллер заявляв, що він «вкрай скептично ставиться до створення цифрової валюти».

Проте влада США має намір обговорювати з міжнародною спільнотою створення кількох цифрових валют. Неллі Лян додала, що Мінфін США зацікавлений у безпечній та ефективній взаємодії цифрового долара з існуючою інфраструктурою, а також у підтримці стабільності та цілісності міжнародної фінансової системи.

Історія роботи над створенням CBDC у США

Наприкінці березня минулого року президент США Джо Байден підписав указ, який зобов’язував держоргани вивчити переваги та ризики створення власної цифрової валюти для споживачів, інвесторів та бізнесу. Видання Americanbanker.com пише, що 114 країн, на які припадає 95% світового ВВП, лише почали вивчати ідею створення CBDC.

Влітку 2022-го автор книги про особисті фінанси «Багатий тато, бідний тато» Роберт Кійосакі розкритикував ідею CBDC, назвавши указ президента Джо Байдена «підлим ходом». Кійосакі нагадав про слова колишнього інсайдера ЦРУ та інвестиційного банкіра Джима Рікарддца, який назвав цифрові валюти «злим двоюрідним братом біткоїна».

У Міжнародному валютному фонді у вересні заявили, що CBDC можуть підвищити стійкість платіжних систем, прозорість грошових потоків, ефективність транзакцій та посилити конкуренцію. Але для розробки власної цифрової валюти потрібен достатній попит на неї, а також здатність центральних банків справлятися з кібератаками, забезпечувати конфіденційність даних та фінансову стійкість.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

4 thoughts on “Світ готують до впровадження цифрового долара

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *