Світові ціни на харчі зростуть ще на 22% через війну в Україні

Рекордно високі світові ціни на харчові продукти можуть піднятися ще на 22% через напад Росії на Україну, що зупиняє торгівлю та знищує майбутні врожаї. Якщо не зупинити Росію — страждатиме ціла світова спільнота!

Свіжа доповідь Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) в березні цього року прогнозує невтішні наслідки війни РФ та України на світову продовольчу систему, результати затяжної війни безпосередньо вплинуть на наступний посівний сезон.

На Україну та Росію припадає більше десятої частини продовольства, що продається у всьому світі, а теперішня війна зупинила ці потоки.

Зростання виробничих витрат означає, що інші країни зможуть частково компенсувати «раптове та різке зниження» експорту чорноморського зерна та соняшнику наступного сезону, у 2022-23 роках. Це, ймовірно, підвищить міжнародні ціни на продовольство та корми ще на 22%, і значний розрив між попитом і пропозицією збережеться, якщо війна надалі триватиме, а енергоносії залишаться дорогими.

У попередній оцінці російського вторгнення в Україну Продовольча і сільськогосподарська організація (FAO) заявляє, що неясно, чи зможе Україна збирати врожай під час тривалого конфлікту, при цьому невизначеність також стосується і російського експорту продовольства.

За словами ФАО, Росія є найбільшим у світі експортером пшениці, а Україна – п’ятим за величиною. Разом вони забезпечують 19% світових поставок ячменю, 14% пшениці та 4% кукурудзи, що становить більше однієї третини світового експорту зернових.

Війна РФ проти України призведе до того, що додаткові 13,1 мільйона людей у всьому світі можуть недоїдати наступного сезону — це згідно з найгіршим прогнозованим сценарієм, падіння на 25 мільйонів тонн українсько-російського спільного експорту пшениці та кукурудзи, а також падіння олійних культур на 3 мільйони тонн. Більш помірний сценарій означає, що ще близько 8 мільйонів людей зіткнуться з голодом. Війна та руйнування на території України залишать замінованими пустками від 20% до 30% посівних площ України.

Російське виробництво на внутрішній ринок навряд чи матиме серйозні наслідки в найближчій перспективі, але доходи фермерських господарств будуть знижені через наслідки міжнародних санкцій, що безпосередньо впливають на майбутні врожаї.

Світлина: ілюстративне фото з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Світові ціни на харчі зростуть ще на 22% через війну в Україні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *