Світовий банк розповів про приріст кількості бідних у всьому світі

З 1990 по 2018 рр. спостерігалося значне зниження кількості людей, які живуть у крайній бідності, але з того часу глобальна тенденція успішного скорочення бідності обірвалася.

Такого висновку дійшов директор департаменту глобальної практики Світового банку в галузі скорочення бідності та нерівності Луїс Ф. Лопес-Кальва.

Як показують його дані, з якими Лопес-Кальва поділився на регіональній конференції EGED, починаючи з 1990-х у світі відзначалося неухильне зниження рівня бідності. Зокрема, 1990 року кількість людей, які живуть у крайній бідності, становила 2,15 млрд, а вже 2018 року вона знизилася до 690 млн осіб.

Однак у 2020 році кількість людей, які живуть за межею крайньої бідності, збільшилася більш ніж на 70 млн осіб, — зазначає експерт.

«Це найзначніше річне зростання за весь період з 1990 року, коли Банк почав проводити моніторинг рівня світової бідності. Все йде до того, що 2022 стане другим гіршим роком у плані скорочення бідності за останні 22 роки, поступившись лише 2020», – йдеться в повідомленні Лопеса-Кальви.

Темпи скорочення бідності, як передбачає прогноз на 2023 рік, ще більше знизяться на тлі неясних перспектив зростання світової економіки. Це зумовлено конфліктами та підвищенням відносних цін на продовольство та енергоресурси, — пояснив він.

У зв’язку з цим, зазначає експерт, Світовий банк погіршив прогноз рівня крайньої бідності у 2030 році. Якщо до COVID-19 прогноз банку передбачав значення 6,5%, то, за нинішньою оцінкою, рівень крайньої бідності 2030 року становитиме 6,8%.

Читати також:

Інфляція у світі б’є рекорди: злидні загрожують понад 260 мільйонам людей

ООН: Понад 23% населення України тепер біженці, а 90% опиняться за межею бідності

В ООН заявили про подорожчання продуктів у світі на 28% за рік

З початку війни з України виїхало понад 14,5 млн осіб

Світові ціни на харчі зростуть ще на 22% через війну в Україні
Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *