Свобода слова в Україні під час війни: критика держдепу США щодо телемарафону

У щорічному звіті Державного департаменту США про ситуацію з правами людини в Україні за 2023 рік порушено питання свободи слова та роботи ЗМІ в умовах війни. Американська сторона висловила критику на адресу української влади за певні обмеження, запроваджені в інформаційному просторі після російського вторгнення.

Телемарафон як «безпрецедентний контроль» над ТБ-новинами

Особливу увагу у звіті приділено організації загальнонаціонального телемарафону, в рамках якого провідні телеканали спільно та почергово висвітлюють події війни з позиції українського уряду. Державний департамент США вбачає в цьому «безпрецедентний рівень контролю над телевізійними новинами в прайм-тайм».

Обмеження та тиск на ЗМІ

Згідно зі звітом, після запровадження в Україні воєнного стану влада запровадила додаткові обмеження на роботу ЗМІ. Зокрема, окремі медіа втратили контракти на телевізійне мовлення та зазнавали тиску з боку Офісу Президента України. Автори звіту стверджують, що український уряд «вводив заборони, санкції та блокував ЗМІ та журналістів, які розцінювалися як загроза національній безпеці та суверенітету».

Критика влади та розслідування

Водночас у звіті зазначається, що журналісти-розслідувачі, які критикували владу, «іноді ставали мішенями негативних кампаній у соціальних мережах, і часом це робили дружні до влади канали».

Можливість критикувати владу

Однак, Державний департамент визнає, що «за деякими винятками, жителі районів, контрольованих українським урядом, могли публічно та приватно критикувати владу та обговорювати суспільні питання без страху переслідування з боку влади».

Про телемарафон

Загальнонаціональний інформаційний телемарафон на провідних українських телеканалах було запущено 24 лютого 2022 року, в день початку повномасштабного російського вторгнення. Він транслюється в цілодобовому режимі, де кожній телекомпанії виділені окремі ефірні слоти.

Телемарафон, світлина: Укрправда

Висновки

Підсумовуючи, у звіті Державного департаменту США міститься критика на адресу української влади за запровадження окремих обмежень свободи слова та роботи ЗМІ в умовах війни, зокрема шляхом організації телемарафону. Водночас визнається, що в більшості регіонів можливість критикувати владу та обговорювати суспільні питання залишається.

Джерело: BBC, state.gov

Читати також:

Байден висловив підтримку Україні у телефонній розмові із Зеленським

Зеленський у Хіросімі зустрівся з Байденом: деталі переговорів

Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *