Tesla домовилась про доступ на китайський ринок автопілотів

Компанія Ілона Маска Tesla різко збільшила свою ринкову вартість після укладення угоди про співпрацю з китайським пошуковим гігантом Baidu. Це відкриває дорогу для впровадження в Китаї технології напівавтономного керування автомобілями Tesla.

Акції виробника електрокарів підскочили на 17% до $197 за штуку після новини про партнерство з Baidu. Загальна ринкова капіталізація Tesla сягнула $615,8 млрд. За тиждень вартість її цінних паперів зросла на третину, що є значним показником на тлі двократного падіння котирувань за останні два роки.

Угода з китайською компанією допомогла Tesla подолати важливу регуляторну перешкоду на найбільшому автомобільному ринку світу. Згідно з вимогами Пекіна, іноземні виробники мусять використовувати близько 20 ліцензованих постачальників навігаційних систем і картографічних даних.

У першому кварталі 2023 року на Tesla припадало близько 7,5% китайського ринку електромобілів — другого за значенням для компанії після американського. Водночас аналітики відзначають жорстку конкуренцію та порівняно низький попит, з якими Tesla стикається в Китаї.

За словами експерта інвестиційної компанії Wedbush Securities Денієла Айвза, подальший успіх Tesla на китайському ринку залежатиме від отримання дозволу на продаж технологій повністю автономного керування.

Наразі компанія зможе реалізовувати в Китаї лише окремі елементи автопілота, як-от системи допомоги під час паркування. Для запровадження повністю безпілотних авто знадобиться додаткове схвалення регуляторів.

Аналітики наголошують, що вихід на ринок автономних транспортних засобів у Китаї значно збільшить прибутки Tesla та забезпечить їй важливу перевагу над місцевими автовиробниками, чия продукція не менш конкурентоспроможна.

Джерело: BBC

Читати також:

Купити Tesla за DOGE: Ілон Маск продовжує просувати Dogecoin

Робот Tesla «атакував» інженера на заводі в Техасі, поранив його та залишив кровавий слід на стіні.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *