Tesla, Ford і GM підвищать ціни на електромобілі

Високі ціни на бензин змушують дедалі більше споживачів задуматися про покупку електромобілів, проте ціни на електрокари в дилерських центрах також «кусаються».

Необхідність підвищити офіційні роздрібні ціни на електромобілі виробники пояснюють зростанням витрат на комплектуючі, технологічні операції та логістику”, — пише The Wall Street Journal.

Американські автовиробники підвищують ціни на електромобілі, щоб компенсувати вартість компонентів, що використовуються в батареях. Компанії також мають вигоду з високого інтересу споживачів до електрокарів на тлі виходу на ринок нових моделей.

Tesla Inc., Ford Motor Co., General Motors Co., Rivian Automotive Inc. та Lucid Group Inc. за минулі місяці збільшили ціни на низку моделей електрокарів.

Так, GM минулого тижня підвищила вартість електропікапа GMC Hummer на $6,25 тисячі. Тепер його ціна коливається в діапазоні $85 тисяч до $105 тисяч.

Корпорація General Motors довго утримувалася від підвищення цін на електромобілі, тоді як конкуренти переписували цінники регулярно, особливо Tesla. Tesla у 2022 році підвищувала ціни на електрокар Model Y SUV версії Performance тричі з початку року, збільшивши цінник приблизно на 9%. Зараз вартість моделі складає $69,9 тис.

Цінова політика GM щодо електромобілів рухається різноспрямовано. Якщо Cadillac Lyriq за межами обмеженої дебютної партії з травня пропонується за збільшеною на $3000 ціною, то «старожили» такі як Chevrolet Bolt EV після зміни модельного року подешевшали з 32 495 до 26 595 доларів. Очевидно, компанія намагається позбавитися електромобілів на застарілій платформі, які заплямували свою репутацію скандалом з дефектними батареями LG Energy Solution,

Середня ціна за електромобілі у США у травні злетіла на 22% у порівнянні з аналогічним періодом роком раніше і становила близько $54 тисяч. Для порівняння, середня ціна на автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння зросла на 14% за аналогічний період, близько $44,4 тисячі.

Компанії кажуть, що намагаються компенсувати зростання цін на сировинні матеріали, що спостерігається останнім часом, що використовуються у виробництві акумуляторів для електрокарів. Зараз вони є найдорожчим компонентом електромобіля. Ціни на літій, нікель та кобальт підскочили майже вдвічі в порівнянні з періодом до початку пандемії коронавірусу», — так випливає з даних консалтингової компанії AlixPartners LLP.

Великі автовиробники прагнуть розширити асортимент електромобілів на тлі посилення регулювання щодо шкідливих викидів, побоювань акціонерів щодо впливу традиційних автомобілів на екологію та натхнення інвесторів на Волл-стріт щодо потенціалу зростання ринку електромобілів”, — пише видання.

Вартість розробки електромобілів за два роки зросла вдвічі, підрахували експерти AlixPartners. Очікується, що автовиробники витратять загалом $526 млрд на перехід на електромобілі за п’ятирічний період, який завершиться у 2026 році. Зростання цін на сировинні матеріали може ускладнити цей процес, зазначають аналітики.

Скільки потрібно чекати електромобіль?

До того, як ціни на бензин підскочили, попит на електромобілі перевищував виробництво. Більше водіїв чекають на свою автівку від чотирьох місяців до року.

Як середня початкова вартість електромобіля порівнюється з вартістю автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння (ICE)? Згідно з даними Kelley Blue Book за січень 2022 року, середня ціна транзакції на електромобіль становить 62 876 доларів. Це приблизно на 15 000 доларів США вище, ніж загальний середній ціновий екземпляр в 46 404 доларів США, який включає бензинові транспортні засоби, гібриди та електромобілі.

Скільки коштує «бак» електроенергії?

80% власників електромобілів в основному заряджаються вдома, тому вартість залежить від місцевості та часу доби. Згідно з даними Управління енергетичної інформації США за грудень, середня вартість електроенергії становить близько 14 центів за кіловат-годину. Це означає, якщо керуєте Tesla Model Y, якій для повної зарядки потрібно близько 75 кіловат-годин (запас ходу автомобіля становить близько 318 миль з повною зарядкою), «бак» електроенергії обійдеться приблизно в 10,50 доларів. Департамент енергетики стверджує, що витрати на заправку для електромобіля середнього розміру, включаючи витрати на зарядне обладнання, становлять близько 16 доларів США або менше під час зарядки вдома.

Використання загальнодоступного швидкого зарядного пристрою постійного струму, скажімо, на стоянці продуктового магазину набагато дорожче. У Міністерстві економіки США стверджують, що споживачі витрачають приблизно від 20 до 45 доларів на заправку електромобілем середнього розміру на публічній зарядній станції.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “Tesla, Ford і GM підвищать ціни на електромобілі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *