Tesla представила першу електричну вантажівку Tesla Semi

Компанія Tesla у четвер поставила компанії PepsiCo першу партію електричних вантажівок Tesla Semi. Це сталося на заході на гігафабриці Tesla у Спарксі в американському штаті Невада.

Генеральний директор Tesla Ілон Маск проїхав однією з трьох вантажівок Tesla Semi по території фабрики. Захід транслювався у прямому ефірі у «Твіттері», яким володіє І. Маск.

Сам Маск заявив зі сцени, що його вантажівка перевершить наявні дизельні моделі за потужністю та безпекою. За його словами, автомобіль має втричі більшу потужність, ніж будь-яка дизельна вантажівка. «Якщо ви далекобійник і вам потрібна найкрутіша машина на дорозі, то це вона», — заявив Маск.

Концепція вантажівки Tesla Semi була вперше представлена п’ять років тому. Вантажівка мала надійти у виробництво у 2019 році, але була відкладена через глобальну нестачу запчастин та пандемію COVID-19.

За даними Reuters, Tesla на церемонії не оголосила ціни на тягач і план постачання вантажівок PepsiCo та інших замовників.

Транспортний засіб приводиться в дію чотирма незалежними двигунами та може розганятися до 60 миль на годину за 20 секунд. Запас ходу від акумулятора становить до 500 миль /805 км/ за навантаження 82 тис. фунтів (37195 кг). За приблизними даними компанії, ціни можуть починатися від 150 тисяч доларів США.

За словами І. Маска, у 2024 році компанія планує збільшити виробництво Semi до 50 тис. у Північній Америці.

У 2017 році, коли Tesla оголосила про розробку вантажівки на електричній тязі, вона оцінювала версію Semi з акумулятором на 300 миль у $150 тис., на 500 миль – у $180 тис. Оскільки ціни на легкові автомобілі Tesla з того часу зросли, вантажівка зараз може коштуватиме дорожче.

PepsiCo замовила вже 100 вантажівок Semi у 2017 році. Тоді це був один із найбільших передзамовлень. Великі замовлення на ці великовантажні машини також зробили UPS, Walmart і Pride Group Enterprises.

У листопаді аналітики рейтингової компанії Standard & Poor’s спрогнозували зниження частки Tesla на ринку електромобілів у США з 65 до 20% до 2025 року, оскільки конкуренти пропонують більше доступних моделей. У третьому кварталі Tesla поставила 343 тис. електромобілів і підтвердила, що планує наростити постачання на 50% цього року, до понад 1,4 млн автомобілів.


Запис трансляції Tesla Semi Delivery Event у Неваді 1 грудня.

Раніше безпілотна вантажівка автономної транспортної компанії Gatik почне здійснювати доставки в Далласі та Форт-Уерті.

Світлина: tesla.com

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “Tesla представила першу електричну вантажівку Tesla Semi

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *