The Sun: названо п’ять варіантів відповіді США на ядерний удар Росії

Сполучені Штати можуть завдати ядерного удару по РФ, якщо Кремль застосує ядерну зброю в Україні.

У разі ядерного удару РФ по Україні, США та їх союзники можуть відреагувати у різний спосіб. П’ять ймовірних сценаріїв відповіді на ядерну агресію оприлюднює британський таблоїд The Sun.


1. Повноцінний ядерний удар

У цьому варіанті буде пущена в дію ядерна зброя «відплати» Сполучених Штатів. Проте аналітики вважають цей сценарій одним із найменш імовірних.

За словами експерта з національної безпеки США Джеффрі Едмондса, завдання удару по цілях у РФ з ядерної зброї, незалежно від його потужності, докорінно змінює конфлікт, перетворюючи його на війну Росії проти США та НАТО, в якій пропущені всі звичайні варіанти управління ескалацією.

2. Знищення російської армії

Цей варіант передбачає серію потужних ударів звичайною зброєю по позиціях російських військ в Україні для того, щоб дати «гіпотетичне уявлення» про можливості НАТО та США. За словами колишнього директора ЦРУ та генерала армії у відставці Девіда Петреуса, будуть «знищені всі російські сили, які ми можемо побачити та ідентифікувати на полі бою».
В інтерв’ю ABC News він сказав: «Якщо говорити гіпотетично, то у відповідь ми очолимо колективні зусилля НАТО, які знищать всю російську армію, яку ми зможемо виявити та ідентифікувати на полі бою в Україні, а також у Криму та усі кораблі в Чорному морі».

Сенатор Марко Рубіо, головний республіканець у сенатському комітеті з міжнародних відносин, сказав, що «цілком можливо», що Кремль може завдати удару по розподільних пунктах, через які в Україну надходять вантажі.

Мері Гланц з Інституту дослідження війни США заявила, що Захід також може знищити російські підрозділи, відповідальні за застосування ядерної зброї. США також розмістили близько 100 одиниць своєї тактичної ядерної зброї в країнах НАТО, і вони можуть використовувати її для відповіді проти російських сил.

3. Потоплення Чорноморського флоту РФ

Цей сценарій сприймається як самостійний варіант, і навіть як частина другого – знищення російських військ.

Флот, що базується в Криму, вважається центральним елементом кремлівського вторгнення в Україну, оскільки він забезпечує основний маршрут постачання російських військ на півдні країни. Його знищення ускладнило б переміщення військ та техніки морем, а також усунуло загрози авіаударів з боку Чорного моря.

4. Цільовий удар

Це удар у відповідь звичайною точковою зброєю по кораблю ВМФ Росії або цілеспрямованою кампанією по ВПС Москви. На думку експерта з Інституту вивчення війни Мері Гланц, таким чином Захід може ліквідувати російські підрозділи, відповідальні за застосування ядерної зброї: «Це покаже світові, що Сполучені Штати серйозно ставляться до захисту держав, які відмовляються від розробки та застосування ядерної зброї».

5. Посилення санкцій

Цей варіант передбачає додаткове запровадження економічних обмежувальних заходів проти РФ. Проте аналітики сумніваються в ефективності такого підходу. «Ця відповідь суттєво не відрізняється від поточної діяльності та не помітно підкреслюватиме різницю між російською звичайною та ядерною агресією», — вважає Гланц.

Є ще шостий варіант нічого не робити. Цей сценарій вважається найменш імовірним. Безумовно, США та НАТО відреагують у той чи інший спосіб, якщо Путін натисне ядерну кнопку», — пише The Sun.

Тим часом президент України Зеленський запропонував країнам НАТО завдати попереджувального удару по Росії. Запис виступу опубліковано у телеграм-каналі Зеленського. У Кремлі не залишили висловлювання Зеленського непоміченим. Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав промову українського лідера закликом до початку третьої світової війни, наслідки якої будуть жахливими та непередбачуваними для цілого світу.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *