The Washington Post: Іран допомагає Росії у війні проти України

Попри всі застереження, Іран відправив до Росії першу партію бойових безпілотників для використання у війні проти України: ще 19 серпня російські вантажні літаки вилетіли з Тегерану з дронами.

Про це пишуть з посиланням на офіційних осіб США видання The Washington Post та міжнародне агентство новин Reuters.

За даними західних розвідок, у цій партії було як мінімум три типи безпілотних літальних апаратів (БПЛА) – Mohajer-6, Shahed-129 та Shahed-191. Вони здатні нести боєприпаси для атак проти станцій радіолокацій (придушення ППО противника), артилерії та інших військових цілей.

Зазначається, що іранські дрони «можуть надати значного імпульсу військовим атакам Росії проти України, оскільки РФ прагне знизити ефективність ракетно-артилерійських систем високої мобільності (РСЗВ HIMARS), які США раніше поставили в Україну».

За словами джерел у Білому домі, передача у серпні безпілотників є лише першою частиною угоди, а всього Тегеран має намір поставити Кремлю кілька сотень БПЛА різних типів.

Водночас інсайдери стверджують, що під час перших випробувань, проведених російськими військовими, іранські безпілотники неодноразово виходили з ладу, через що «росіяни були дещо незадоволені технікою».

Mohajer-6 – БПЛА, здатний нести навантаження багатоспектрального спостереження та (або) до чотирьох високоточних боєприпасів – ракети Qaem TV/IR та Almas. Має розмах крил 10 м та довжину 5,7 м, зроблений з композиту. Злітна маса — 600 кг, навантаження — 100 кг, дальність польоту — 200 км, максимальна швидкість — 200 км/год, автономність — 12 годин, висота — 6000 м. Запускається зі злітно-посадкової смуги та сідає на неї. Присутня система автопілота. Може оснащуватись засобами радіоелектронної боротьби. Серійне виробництво розпочалося у лютому 2018 року.

Shahed-129 – розвідувально-ударний БПЛА з двигуном Rotax 914 75 кВт великої тривалості польоту (автономність – 24 години). Схожий за розміром, формою та призначенням на американський MQ-1 Predator. Несе до 400 кг навантаження, довжина – 8 м, розмах крил – 16 м, висота – 3,1 м. Крейсерська швидкість – 150 км/год, бойова дальність – 1700 км, повна – 3400 км, висота – 7300 м. Може озброюватись чотирма бомбами Sadid-345. Вартість одиниці — 7,5 млн доларів.

Shahed Saegheh (Shahed-191) — ударний безпілотник за схемою «крило, що літає». Заснований на БПЛА RQ-170, який був захоплений Іраном у 2011 році, але меншим за розмірами та суттєво відрізняється від американського. Технічні характеристики невідомі, але він не має видимої системи ціленаведення чи оптичної системи. Вважається, що розмах крил — близько 6-7 м. Іранські державні ЗМІ стверджують, що дрон може нести чотири високоточні протитанкові керовані ракети Sadid-1. Швидкість – 300 км/год, час роботи – 4,5 години, дальність – 450 км, навантаження – 50 кг.

Минулого місяця Білий дім уперше публічно попередив, що Іран планує поставити Кремлю сотні озброєних безпілотників. А у серпні стверджувалося, що російські офіційні особи двічі відвідували Іран, щоб організувати їхній трансфер. Водночас міністр закордонних справ Ірану Хусейн Амір-Абдуллахіан заперечував, що Тегеран збирається продати РФ сотні безпілотників для війни в Україні. Кремль своєю чергою відмовлявся від коментарів на цю тему.

Американські чиновники наголошують, що подальше зміцнення військових зв’язків Ірану та РФ «саме по собі є тривожною подією для США та їх союзників».



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *