The Washington Post розкривають справжню причину нападу Росії на Україну

Шість місяців війни Кремля в Україні сприяли розширенню контролю над однією з найбагатших у Європі корисними копалинами територій.

Про це пише The Washington Post.

Якщо Кремлю вдасться анексувати захоплену ним українську територію, а офіційні особи США вважають, що РФ спробує зробити це найближчими місяцями, Київ назавжди втратить доступ майже до двох третин своїх родовищ.

В Україні знаходяться одні з найбільших у світі запасів титанової та залізної руди, родовища невикористаного літію та величезні поклади вугілля. Спільно, за оцінками видання, вони коштують десятки трильйонів доларів.

Левова частка вугільних родовищ, які протягом десятиліть забезпечували найпотужнішу сталеливарну промисловість України, зосереджена на сході, «куди РФ проникла найбільше». За даними аналізу, зробленого для The Washington Post канадською фірмою SecDev, що займається геополітичними ризиками, це призвело до того, що в руки Росії потрапили величезні обсяги цінних енергетичних та мінеральних родовищ, які використовуються для виробництва від деталей літаків до смартфонів.

Втрата контролю над вугільним регіоном на сході країни підірвала економіку України та змусила Київ імпортувати закордонне вугілля, щоб освітлювати та зігрівати країну.

Якщо російську анексію буде реалізовано, Україна також втратить безліч інших запасів, зокрема запаси природного газу, нафти та рідкісних мінералів, необхідних, у тому числі для виробництва деяких високотехнологічних компонентів. В результаті це може ускладнити для Західної Європи пошук альтернатив імпорту з РФ та Китаю.

«Найгірший сценарій полягає в тому, що Україна втратить землю, перестане мати сильну сировинну економіку і стане схожою на одну з країн Балтії, тобто державу, яка не здатна самостійно підтримувати свою індустріальну економіку», — вважає директор київського економічного аналітичного центру GMK Center Станіслав Зінченко.

Поряд із розвиненим до війни сільським господарством та багатими електроресурсами, Україна має родовища 117 зі 120 найбільш широко використовуваних мінералів і металів, а також запаси викопного палива.

За даними аналізу SecDev, зараз під контролем РФ перебувають українські енергетичні родовища, метали та корисні копалини на суму щонайменше 12,4 трильйона доларів. Ця цифра становить лише половину доларової вартості 2209 геолокацій, перевірених компанією. На додаток до 63% вугільних родовищ країни Кремль захопив 11% родовищ нафти, 20% родовищ природного газу, 42% металів та 33% родовищ рідкісних та інших важливих з корисними копалинами, включаючи літій.

Деякі з цих родовищ важкодоступні або вимагають розвідки для оцінки їхньої життєздатності. Деякі з них захоплені або під час анексії Криму у 2014 році, або під час восьмирічної війни України з підтримуваними Росією сепаратистами на сході.

Проте з початку війни у ​​лютому Кремль неухильно розширював свої володіння. За даними SecDev та керівників української гірничодобувної та металургійної промисловості, в руках РФ опинилися 41 родовище вугілля, 27 родовищ природного газу, 14 родовищ пропану, 9 родовищ нафти, 6 родовищ залізної руди, два родовища титанової руди, два родовища, одне родовище літію, одне родовище урану, одне родовище золота та великий кар’єр з видобутку вапняку, який раніше використовувався для виробництва сталі в Україні.

За словами генерального директора Української геологічної служби Романа Опімаха, уряд ще оцінює вплив конфлікту на мінеральні ресурси, проте з огляду на те, що більша частина сировини України знаходиться на сході та півдні, вартість втрачених запасів, ймовірно, перевищує суму, що фігурує в аналізі. Втім, основна частина запасів нафти та газу країни залишається під контролем Києва. Однак, як наголошує видання, для Західної Європи розширення Росією контролю над українською територією рівносильне «тактичній невдачі».

«Російська окупація території України має прямі наслідки для енергетичної безпеки Заходу, – упевнений співзасновник SecDev Роберт Муггі. – Якщо європейці не зможуть швидко диверсифікувати джерела нафти та газу, вони так і залишаться зі сильною залежністю від російської сировини».

Але є ще більша загроза майбутньому України. Російське вторгнення на Україну «відлякало» важливі та великі західні інвестиції в енергетичний та гірничодобувний сектори країни. Небезпечне негативними наслідками в економіці є захоплення Росією ключових українських портів, а також широка блокада Чорного моря. Деякі аналітики вважають загублені морські транзитні шляхи навіть більшим горем для економіки України, ніж втрачені запаси корисних копалин, особливо вугілля, попри його поточну вартість, оскільки інші країни переходять на більш екологічно чисту енергію.

«Сировина, така як вугілля, – це не майбутнє, це минуле, – вважає економіст, фахівець з України Андерс Аслунд. – Справа більше в тому, що втратить Україна свої порти? У цьому випадку Києву довелося б будувати нову інфраструктуру для експорту».

Світлина з відкритих джерел


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *