Последние новости
Тихий океан: у світі з’явився ще один альянс, до нього увійшли п’ять країн

П’ять країн – Австралія, Великобританія, Нова Зеландія, США та Японія – оголосили про створення нового альянсу у Тихоокеанському регіоні.

Спільна заява про це опублікована на сайті Білого дому.

«Сьогодні п’ять країн запустили всеосяжний неформальний механізм для більш ефективної та дієвої підтримки тихоокеанських пріоритетів – Partners in the Blue Pacific (PBP)«, – йдеться у повідомленні.

Нова організація поставила собі три ключові завдання:

– Докладати більше зусиль з підтримки пріоритетів регіону відповідно до розробленої Форумом Тихоокеанських островів стратегії для регіону на 2050 рік (вона включає сім тематичних областей, у тому числі політику, економіку, безпеку, екологію тощо; сиратегію повністю представлять ​​в липні цього року);

– Зміцнювати тихоокеанський регіоналізм та налагоджувати зв’язок між урядами регіону та владою країн – учасниць PBP;

– Розширювати можливості співпраці між Тихоокеанським регіоном і світом загалом.

PBP має намір вести свою діяльність, дотримуючись рекомендацій та побажань країн Тихоокеанського регіону – не лише їхніх урядів, а й різних регіональних установ, наприклад Форуму Тихоокеанських островів. Зокрема, передбачається, що роботу PBP буде погоджено з результатами зустрічі лідерів форуму, яка пройде в Суві на Фіджі.

Близько року тому було сформовано інший тихоокеанський альянс – АУКУС, до якого увійшли Велика Британія, Австралія та США, його поява викликала дипломатичний скандал. На відміну від PBP, АУКУС – оборонний союз, створений для захисту спільних інтересів в Індо-Тихоокеанському регіоні.

У травні прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон запропонував президентові України Володимиру Зеленському створити ще один міжнародний альянс, якщо Євросоюз затягуватиме процес прийняття країни до своїх лав. Втім, цими днями Євросоюз затвердив статус кандидата в ЄС для України та Молдови.

Світлина з відкритих джерел


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *