Тропічний шторм «Беріл» прямує до узбережжя Техасу: оголошено надзвичайний стан

Національна метеорологічна служба США (NOAA) попереджає про загрозу удару тропічного шторму «Беріл» по узбережжю Техасу. Стихія, яка нещодавно пройшлася півостровом Юкатан у Мексиці, тепер рухається з півдня Мексиканської затоки на північ, у напрямку США.

За даними NOAA, оприлюдненими в суботу вранці, швидкість вітру в зоні шторму сягає 95 км/год. Синоптики прогнозують, що протягом вихідних «Беріл» може посилитися до рівня урагану перед тим, як досягне узбережжя.

Мешканцям прибережних районів Техасу радять готуватися до сильного вітру та підвищення рівня води. Зокрема, в районі Корпус-Крісті та затоки Матагорда очікується підйом води до півтора метра.

Губернатор Техасу Грегг Ебботт оголосив надзвичайний стан у 40 округах штату. «Це дозволить забезпечити населення в зоні ризику всіма необхідними ресурсами та допомогою для підготовки до удару стихії», — зазначив губернатор. Перелік округів, де оголошено попередження, опубліковано на офіційній сторінці губернатора у Facebook.

Варто зазначити, що раніше цього тижня «Беріл» у статусі урагану 5-ї категорії вразив Карибські острови, де, за даними Associated Press, загинуло 11 осіб. Після цього стихія обрушилася на узбережжя Мексики та півострів Юкатан, де послабшала до рівня тропічного шторму.

Місцева влада закликає мешканців прибережних районів Техасу уважно стежити за повідомленнями рятувальних служб та бути готовими до можливої евакуації. Рекомендується заздалегідь підготувати запаси води, їжі та медикаментів, а також захистити майно від можливих пошкоджень.

Джерело: Voice of America

Читати також:

На східне узбережжя США насувається зимовий ураган

Світлина: NOAA

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *