У 2022 році США поставлять Україні катери типу Mark VI та Island

США 2022 року поставлять Україні катери типу Mark VI. Очікується прибуття щонайменше трьох патрульних катерів Mark VI з додатковим обладнанням й озброєнням. 

Про це повідомила в інтерв’ю «Радіо Свобода» посол України в США Оксана Маркарова.

«З цього року (2022) ми почнемо їх отримувати», — сказала Маркарова, відповідаючи на запитання щодо можливості отримання Україною від США катерів типу Mark VI.

За її словами, зараз триває обговорення кількості катерів цього типу, які можуть поставити США. Вона додала, що їх може бути понад три одиниці. Маркарова також повідомила, що у першому кварталі поточного року США відправлять Україні ще один катер типу «Айленд».

«Вони не самі їдуть, їх перевозять, так що тут ми трохи залежимо від транспорту, але транзит передбачений у першому кварталі 2022 року», — сказала посол.

Mark VI – це бойові патрульні катери. Призначені для патрулювання прибережних морських територій та захисту портів.


Нагадаємо, два нові українські катери типу Island — «Суми» та «Фастів» — вдень у суботу, 4 грудня, пришвартувалися до 18-го причалу одеського Морвокзалу. 

Катери типу MK VI комплектуються двома командами по п’ять осіб, плюс 8 осіб з доглядової групи (усього 18 осіб). Команда з десяти осіб зазвичай складається з командира катера, двох рульових, двох механіків, двох операторів озброєння та двох стрільців. Патрульні катери MK VI можуть мати різні конфігурації обладнання:

десантно-штурмову
протидиверсійну
протимінну


Світлини: швидкісні патрульні катери типу Mark VI, ВМФ США

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *