Последние новости
У Європі та США встановилася екстремальна спека

Глобальні температури злетіли до максимумів у всьому світі. У США фіксують температурні рекорди: у Неваді – 42,2 градуса Цельсія, у Каліфорнії – 47,2 градуса (у долині смерті зафіксували понад 53 градуси), у Юті – 45, в Аризоні – 42,7.

При цьому найвища температура на Землі в історії спостережень була також зафіксована в Долині смерті: 1911 року стовпчик термометра тут піднявся до позначки 56,7°C.

Аномальна спека панує також на південному заході Сполучених Штатів, причому метеорологи попереджають, що температурні рекорди можуть бути побиті в 38 містах.

Від аномальної спеки страждає близько третини населення США. Попередження про екстремальні температури отримали майже 100 мільйонів людей. Національна метеорологічна служба прогнозує, що цього тижня спека тільки посилиться, — передає The Times.

Згідно зі статистикою Центру з контролю та профілактики захворювань США, щороку від спеки в країні помирають близько 700 людей.

Кількість звернень до лікарів через спеку. Ілюстрація: ephtracking.cdc.gov

Вчені погоджуються, що подібні зміни клімату відбуваються через діяльність людини та, зокрема, викиди вуглекислого газу в атмосферу. Хвилі спеки (черга аномально спекотних днів) з’являються все частіше, стають все більш тривалими та інтенсивними. Крім того, працює фактор Ель-Ніньйо — це тепла тихоокеанська течія, через яку зростають температури у всьому світі, а також відбуваються різні температурні аномалії. Востаннє Ель-Ніньйо приходив у 2016 році. Тепер він, згідно з даними Всесвітньої метеорологічної організації, повертається, приносячи із собою, серед іншого, гаряче повітря у південну частину Європи. За даними Національного управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA), під час цього явища глобальна температура підвищується приблизно на 0,2 градуса за Цельсієм.

Американські фахівці вважають головною проблемою цієї хвилі спеки не те, що температура підійметься високо вдень, а те, що вона недостатньо опускається вночі. Очікується, що найближчим часом навіть уночі температура в Аризоні не опуститься нижче за 32°C.

У Феніксі (штат Аризона), 17-й день поспіль температура підіймається вище 43 градусів. Влада міста відкрила понад 200 спеціальних центрів, в яких можна охолонути. Оскільки кінця аномальної спеки не передбачається, то може бути побитий рекорд, встановлений у 1974 році. Тоді 18 днів поспіль температура була вищою за 43 градуси. Аризонське відділення NWS попередило, що сильна спека може бути небезпечною для життя.

Хвиля спеки накрила не лише південні штати США, а й північно-західний штат Вашингтон, що межує з Канадою. На північному сході країни також обрушилася екстремальна погода: внаслідок злив у штаті Пенсільванія раптова повінь стала причиною загибелі не менше п’яти осіб. Влада закликає людей економити енергію, щоб знизити навантаження на енергосистему.

Парки, музеї та зоопарки у багатьох містах США або повністю закриті, або значно скоротили години відвідин.

Агентство з охорони навколишнього середовища повідомило, що за останнє десятиліття хвилі спеки у Сполучених Штатах спостерігаються частіше, тривають довше та інтенсивніше. З аномальною спекою зіткнулася і Європа. Екстремальні погодні умови спостерігаються в Іспанії, Франції, Німеччині, Польщі та інших країнах. Наступного тижня очікується ще більше підвищення температури на півдні Європи, у деяких місцях — до +40°C. На думку вчених, це ще один доказ проблем та небезпек, пов’язаних зі зміною клімату.

Всесвітня метеорологічна організація попереджає, що пік спеки ще не настав і що у серпні буде продовження.

Читати також:

Південний захід США накрила аномальна засуха, такого не було останні 1200 років 

Небо Південної Дакоти забарвилося у незвичайний колір (+Фото)

У найближчі роки людство чекає глобальна міграція

МОЗ США скуповує біотехнологічний препарат від наслідків радіації


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “У Європі та США встановилася екстремальна спека

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *