У листопаді Америка щорічно вшановує ветеранів

11 листопада у США відзначають День ветеранів. Американці традиційно планують паради, церемонії та вшанування тих, хто служив і зараз служить у Збройних Силах США.

2023 року, як завжди, центром офіційних урядових церемоній з нагоди Дня ветеранів був меморіальний амфітеатр навколо Могили невідомих на Арлінгтонському національному цвинтарі неподалік Вашингтона. Традиції незмінні: вартові, які представляють усі військові підрозділи, салютують біля могили, президент покладає вінок, а оркестр грає «Taps» (також сигнал відбою), який лунає на похороні американських військових.

Президент США Джо Байден цьогоріч відвідав Арлінгтонський національний цвинтар під Вашингтоном і поклав вінок до могили Невідомого солдата.

Покладання президентом США вінка до могили Невідомого солдата є традицією цього свята. Байден також виступив із промовою, заявивши, що його адміністрація докладатиме зусиль для надання американським ветеранам додаткової підтримки у сфері охорони здоров’я, а також забезпечення їм гідного рівня життя. За словами президента, виступ якого транслював телеканал C-SPAN, він має намір скорочувати кількість бездомних ветеранів, боротися з бідністю в їхніх лавах, а також вживати заходів для запобігання самогубствам серед колишніх військовослужбовців США.

У 1958 р. на Арлінгтонському національному цвинтарі разом із Невідомим солдатом часів Першої світової війни було поховано двох невідомих загиблих, один під час Другої світової війни, а інший – під час Корейської війни. Вони символізують усіх американців, які віддали своє життя у війнах.

Останки невідомого солдата В’єтнамської війни були ексгумовані 1998 р.; він був ідентифікований за допомогою аналізу ДНК та повторно похований на іншому цвинтарі. З того часу цей склеп був порожній.

Як День перемир’я став Днем ветеранів

Більш ранній, присвячений конкретній події День перемир’я, ознаменував закінчення бойових дій у Першій світовій війні відповідно до перемир’я, укладеного об 11 годині ранку 11 листопада 1918 року — об 11-й годині 11-го числа 11-го місяця. Через рік президент Вудро Вільсон проголосив перший День перемир’я.

Щоб віддати шану 16 мільйонам американців, які билися у Другій світовій війні (включаючи 407 тис. загиблих), та іншим учасникам війни, Конгрес та президент Дуайт Ейзенхауер у 1954 р. оголосили свято 11 листопада Днем ветеранів.

«Повернімось до завдання сприяння встановленню міцного миру, щоб їхні зусилля не були марними», – написав Ейзенхауер у першій прокламації до Дня ветеранів.

У День ветеранів 2004 р. ветерани Другої світової війни взяли участь у відкритті Національного меморіалу Другої світової війни на Національній алеї Вашингтона. На ознаменування Корейської війни неподалік встановлено меморіал із 19 статуй, які представляють патрульний загін. У ході трирічного конфлікту загинуло понад 54 тис. американських військовослужбовців.

Меморіал ветеранів В’єтнаму 1982 року складається з двох чорних полірованих гранітних стін, на яких написано імена понад 58 тис. військовослужбовців США, які загинули або зникли під час війни у В’єтнамі.

Меморіал жінок В’єтнамської війни було відкрито 1993 року. Розташований за кілька метрів від головного меморіалу ветеранів В’єтнаму, він представлений у вигляді трьох жінок, одна з яких доглядає пораненого солдата. Майже 2,6 млн чоловіків та 7,5 тис. жінок пройшли службу у В’єтнамі; понад 83% жінок працювали медсестрами.

За даними Міністерства у справах ветеранів, на цю мить у США налічується близько 16,2 млн ветеранів, які брали участь у різних війнах та збройних конфліктах. Більшість із них становлять ветерани В’єтнамської війни.

День ветеранів часто пишуть неправильно, як Veteran’s Day або Veterans’ Day. Але насправді у назві свята англійською мовою немає апострофа – Veteran Day.Читати також:

Яка армія світу найсильніша за версією американського журналу?

У Польщі почав діяти перший постійний гарнізон американської армії

На воді та у повітрі: США озброюються для участі у війні?

У США відзначають 80-ту річницю нападу на Перл-Харбор

Військові кораблі Китаю та Росії з’явилися поблизу Аляски
Світлина з відкритих джерел: IStock

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *