У Мериленді помилували 100 тисяч засуджених за марихуану

Губернатор штату Мериленд Уес Мур оголосив про скасування понад 175 тисяч вироків за незначні правопорушення, пов’язані з вживанням та зберіганням марихуани. Це безпрецедентне для США на рівні штату масове помилування.

Під час пресконференції в столиці Мериленду Анаполісі Мур заявив, що завдяки цьому кроку близько 100 тисяч осіб позбудуться судимостей. Вирішення цього питання зустріли бурхливими оплесками присутніх.

«Це є справою расової рівності», — наголосив генеральний прокурор штату Ентоні Браун, чиї слова також процитували ЗМІ.

За даними правозахисників з Американського союзу громадянських свобод, в США темношкірих чоловіків втричі частіше арештовують за зберігання марихуани, ніж білих.

Рекреаційне вживання канабісу було легалізоване в Мериленді ще 2023 року. Проте вже винесені до того часу вироки за його зберігання та вживання залишалися чинними.

В адміністрації губернатора пояснили, що люди не мають стикатися з перешкодами у працевлаштуванні, отриманні житла чи освіти через судимості за вчинки, які більше не є незаконними.

Такий безпрецедентний крок влади Мериленду став черговим проявом тенденції до лібералізації законодавства щодо легких наркотиків у низці штатів США. Досвід показує, що декриміналізація марихуани сприяє зниженню рівня расової дискримінації та скороченню витрат на утримання ув’язнених.

Водночас залишається актуальним питання комплексного регулювання обігу канабісу на федеральному рівні для уникнення правової колізії між законами штатів і загальнонаціональним законодавством. Проте перші кроки вже зроблено на шляху подолання наслідків надмірної криміналізації особистого вжитку легких наркотиків у США.

Джерело: DW

Читати також:

Міністерство юстиції США пропонує пом’якшити статус марихуани

У США винайшли штучне м’ясо з конопель

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *