У Нью-Йорку відкрилася виставка «Україна. Розп’яття. Трибунал» (+ФОТО)

У США відкрилася присвячена злочинам РФ в Україні виставка. На виставці представлені артефакти, які збирали в Україні протягом року, з початку повномасштабного вторгнення РФ. Загалом було зібрано понад 1 000 музейних експонатів — їх розмістили на площі 1,5 тисяч кв. метрів.

Відомо, що одним із експонатів є взуття загиблих окупантів. Її організатори склали у формі зірки. Також там показали військову форму військових країни-агресора.

Про виставку «Україна. Розп’яття. Трибунал», яка відкрилася 31 березня в Нью-Йорку і присвячена злочинам російських військових в Україні, і де виставили незвичайний експонат з особистих речей окупантів, повідомив заступник гендиректора Національного музею історії України у Другій світовій війні на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, захід присвячений установі спеціального міжнародного трибуналу, який судитиме Росію за злочин агресії. Експозиція складається з артефактів, зібраних протягом року в польових експедиціях в окупованих українських населених пунктах. У перші дні квітня — у Київській та Чернігівській областях, у вересні та жовтні — у Харківській та Донбасі, у листопаді — у Херсонській області.

Так, на площі 1,5 тис. кв. метрів розмістили понад тисячу музейних експонатів. Вони об’єднані композиційно в структурні блоки й вони розкривають різні теми, так чи інакше пов’язані з російсько-українською війною.

Відкриття виставки в Нью-Йорку: як це відбувалося

Партнерами проєкту стали Офіс Президента України, Міністерство закордонних справ України, постійне представництво України при організації Об’єднаних Націй та Генеральне консульство України в Нью-Йорку.

На церемонії відкриття виставки в Нью-Йорку були присутні дипломати, зокрема, учасники місій країн світу в ООН, українські ветерани, відомі громадські та культурні діячі, представники засобів масової інформації. Учасників заходу вітали у відеозверненнях Президент України Володимир Зеленський та керівник офісу Президента Андрій Єрмак. Серед присутніх на відкритті також були постпред України в ООН Сергій Кислиця, а також його колеги: постпред Данії Мартін Білл Герман, представник Литви Рітас Паулаускас, постпред Польщі Кшиштоф Щерський і заступник представника США Річард Міллс-молодший.

Всі вони підкреслили важливість правосуддя для України та її постраждалих громадян, а також Солідарність вільного світу в боротьбі з агресією.

Загалом, у відкритті виставки взяли участь понад 50 представників різних дипломатичних місій при ООН, а також понад 100 експертів, громадських діячів, журналістів, лідерів громадської думки.

Україну також представила парамедикиня Юлія Паєвська (позивний «Тайра»), яка пережила російський полон.

Які експонати представлені на виставці

Одним з центральних експонатів виставки стала п’ятикутна зірка, виконана із взуття російських окупантів.

В експозиції також представлені карти. Одна з них — це саме та карта, яку використовувала диверсійна група ЗС РФ під час спроби захопити Київ. Крім того, на виставці можна ознайомитися зі щоденниковими записами окупантів, фото, що показують один день з життя української столиці на 13-й день повномасштабної війни.

Глядачі також можуть побачити фото, зроблені під час ексгумації тіл закатованих окупантами українців у місті Ізюм. На виставці представили навіть двері зі шкільного підвалу в селі Ягідне.


В експозицію потрапили двері зі шкільного підвалу в селі Ягідне.
Фото: Facebook
News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У Нью-Йорку відкрилася виставка «Україна. Розп’яття. Трибунал» (+ФОТО)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *