Последние новости
У Сан-Франциско підготували масштабні пропозиції щодо виплати репарацій за рабство

Виплати в розмірі 5 мільйонів доларів кожному дорослому чорношкірому американцю, списання особистих боргів та ліквідація податкового навантаження, гарантований щорічний дохід у розмірі не менше 97 тисяч доларів на рік протягом 250 років та надання будинків у Сан-Франциско на сім’ю — це все і не тільки.

Про це передає «Голос Америки».

Все це лише деякі з понад 100 рекомендацій, підготовлених призначеним містом комітетом з репарацій, якому було доручено виробити пропозиції щодо дуже чутливого питання – як спокутувати вину за століття рабства та системного расизму.

Рада спостерігачів Сан-Франциско, яка вперше заслухала звіт, з ентузіазмом підтримала всі ці ідеї.

Деякі члени ради заявили, що гроші не повинні бути перешкодою для того, щоб місто прийняло правильне рішення.

Проєкт плану відшкодування збитків не має аналогів у країні за своєю конкретністю та охопленням. Комітет не проводив оцінку вартості пропозицій, але критики вже затаврували план як фінансово та політично нездійсненний. За оцінками консервативного Гуверівського інституту при Стенфордському університеті, він обійдеться кожній не чорношкірій родині міста щонайменше в 600 тисяч доларів.

Одностайна підтримка репарацій членами ради не означає, що всі рекомендації зрештою будуть прийняті, оскільки рада може схвалити, відкинути чи змінити будь-яку з них. Підсумкова доповідь комітету має бути підготовлена до червня цього року.

Деякі члени ради раніше говорили, що місто зараз не може дозволити собі великі виплати репарацій з огляду на серйозний дефіцит бюджету на тлі спаду у технологічній галузі. Віцеголова Консультаційного комітету з виплат репарацій афроамериканцям Тініш Холлінз згадала про подібні висловлювання, а кілька людей нагадали, що вони уважно стежитимуть за подальшими діями.

«Мені не потрібно переконувати вас у тому, що тут, у Сан-Франциско, ми створюємо загальнонаціональний прецедент, – сказала Холлінз. – Про що ми просимо, і чого вимагаємо, то це про реальну налаштованість на те, щоб зрушити справу з мертвої точки».

Понад півстоліття тому чорношкірі жителі становили понад 13 відсотків населення міста, але зараз цей показник становить менш як 6 відсотків, хоча серед безпритульних їх 38 відсотків. У місті мешкає менш як 50 тисяч чорношкірих, і неясно, скільки з них зможуть претендувати на репарації.

Серед можливих критеріїв – проживання у місті протягом певного часу та походження з сім’ї «ув’язнених під час невдалої війни з наркотиками».

Критики кажуть, що виплати не мають сенсу у штаті та місті, які ніколи не поневолювали чорношкіре населення.

Читати також

Байден назвав рабство «первородним гріхом Америки»


Світлина: скриншот з відео

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У Сан-Франциско підготували масштабні пропозиції щодо виплати репарацій за рабство

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *