У США 50 людям вживили чіпи в мозок для лікування сліпоти, глухоти та депресії

Американська компанія Blackrock Neurotech імплантувала у мізки 50 людей чіпи. Вчені сподіваються, що вони зможуть значно покращити життя людей із різними хворобами.

Пристрій називається NeuroPort Array та його виготовила компанія Blackrock Neurotech. Мета пристрою полягає в тому, щоб люди, крім іншого, могли керувати роботизованими руками та електричними інвалідними кріслами за допомогою свого розуму.

Натан Коупленд, який потрапив у серйозну автомобільну аварію у 2004 році, є першопроходцем цієї технології. Чоловік отримав імплантат у 2014 році. Коупленд отримав серйозну травму хребта, але завдяки імплантату досяг «зворотного зв’язку через внутрішньокортикальну мікростимуляцію».

«Ми є єдиною компанією з імплантатами прямого впливу на мозок людини. Наші технології, що імплантуються, дозволяють людям безпосередньо підключатися до комп’ютерів, керувати роботизованими руками та інвалідними кріслами, грати у відеоігри та навіть відновлювати чутливість за допомогою сигналів мозку», — говорить співзасновник компанії Маркус Герхардт.

Імплантат отримує доступ до сигналів мозку через 100 мікроголок. Імплантат фіксує ці сигнали та декодує їх за допомогою машинного навчання. При правильному використанні чіп може виконувати деякі складні завдання, такі як робота з комп’ютером або малювання портрета.

Проте компанії доведеться долати нові перешкоди, пов’язані з такими складними та потенційно етично важкими завданнями. Blackrock Neurotech необхідно отримати схвалення Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA), щоб імплантат «вийшов із лабораторії» та змінив життя тих, хто його отримає.

«Цей медичний пристрій покликаний підвищити незалежність і мобільність, а зрештою і якість життя людей, які страждають на параліч. Як тільки пристрій стане доступний для домашнього використання, то це допоможе людям побудувати нове життя, яке здавалося неможливим після інвалідності; ми думаємо, що побачимо, як люди повернуться до роботи, отримають незалежність і взаємодіятимуть зі світом новими потужними способами», — стверджує Маркус Герхардт.

За словами Маркуса Герхардта, імплантати мають стати такими ж доступними, як кардіостимулятори для людей із вадами серця.

Читати також:

Чіпи замість COVID-паспорта: імплант коштує близько 100 євро (+ВІДЕО)

Ілон Маск збирається чипувати людей, випробування розпочнуться за пів року

Американські винахідники представили пристрій, який замінить смартфон

Американець за допомогою «смарт-таблетки» знайшов злодія та влаштував йому вендету

У Каліфорнії з’явилися на автомобілях електронні номерні знаки

Продай своє обличчя роботу за 200 тисяч доларів: пропозиція від компанії в СШАСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У США 50 людям вживили чіпи в мозок для лікування сліпоти, глухоти та депресії

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *