У рамках плану боротьби зі зміною клімату адміністрація Байдена поставила за мету наростити виробництво «чистого» водню до 10 мільйонів тонн до 2030 року та до 50 мільйонів тонн до 2050 року, тобто збільшити його вп’ятеро порівняно із сьогоднішніми обсягами.
Про це пише Голос Америки.
Президент США Джо Байден у п’ятницю у Філадельфії оголосив отримувачів грантів на розвиток 7 водневих хабів на суму 7 мільярдів доларів.
Програма спрямована на збільшення виробництва «чистого» водню та розвиток інфраструктури його доставки промисловим споживачам. Це важлива частина плану адміністрації Байдена щодо декарбонізації американської економіки.
Роботи над проєктами з грантів на загальну суму 7 мільярдів доларів охоплять 16 штатів.
Виділення значної суми у 7 мільярдів доларів для виробництва «чистого» водню, що допоможе створити робочі місця для «синіх комірців», було оголошено в Пенсільванії – штаті, від якого може залежати результат президентських виборів 2024 року.
Байден здійснює поїздки країною, розповідаючи про економічні ініціативи своєї адміністрації.
Для масштабної програми з виробництва «чистого» водню Білий дім вирішив обрати сім основних хабів, у роботі яких візьмуть участь різні компанії – від Exxon Mobil до Amazon, а їхні проєкти охоплюють 16 штатів – від Пенсільванії до Каліфорнії.
Програма спрямована на різке зростання виробництва «чистого» водню та розвиток інфраструктури, необхідної для його доставки промисловим споживачам, таким як сталеливарні та цементні заводи.
«Я приїхав сюди, щоб оголосити про одну з найбільших інвестицій у передове виробництво в історії нашої країни», — сказав Байден у Філадельфії.
Він зазначив, що загальний обсяг інвестицій сягне 50 мільярдів доларів з урахуванням додаткових вкладень приватних компаній.
Водень виробляється шляхом електролізу води, і таке паливо може вважатися екологічно чистим, якщо воно виробляється з використанням відновлюваних джерел енергії, ядерної енергії або природного газу із застосуванням технології уловлювання вуглецю.
Адміністрація Байдена поставила за мету наростити виробництво «чистого» водню до 10 мільйонів тонн до 2030 року та до 50 мільйонів тонн до 2050 року, тобто збільшити його вп’ятеро порівняно із сьогоднішніми обсягами. Адміністрація вважає водень ідеальним варіантом для скорочення викидів парникових газів для таких промислових споживачів, як сталеливарне та цементне виробництво.
Проте представники галузі висловлювали занепокоєння щодо економічних аспектів прискореного розвитку, вказуючи на високі відсоткові ставки, інфляцію та невизначеність у питаннях отримання дозволів та доступу до додаткових федеральних субсидій.
Відбір хабів започаткує тривалий процес, що включає кілька етапів – від проєктування та розробки до отримання дозволів, фінансування та будівництва.
Два найбільші проєкти передбачають виділення 1,2 мільярда доларів для Техасу та Каліфорнії. У першому випадку йдеться про нафтовий гігант, а в другому – про одну з провідних компаній у галузі «зеленої енергетики».
Читати також:
Зелена електроенергія стає надто дорогою: у США відмовляються від контрактів
Американці обмежать споживання газу, завдяки сонячним фермам на хмарочосах
Головне агентство з питань клімату США: світ на порозі катастрофи
У США розпочалося виробництво водню на АЕС
$ 2 500 за МВт: гуртові ціни на електроенергію за добу злітали в Техасі у 25 разів і більше
Феномен економічного успіху США: що таке і як працює промислова «байденоміка»?
Світлина з відкритих джерел