У США молодь обирає кнопкові телефони

У США молоде покоління Z (народжені з 2000 року) намагаються подолати залежність від смартфонів. Багато хто з них переходять на кнопкові телефони.

HMD Global – виробник телефонів Nokia – продовжує продавати телефони, подібні до тих, якими люди користувалися на початку 2000-х років, — повідомляє CNBC.

За даними CNBC, у 2022 році продовжувалося зростання продажів пристроїв, таких як телефони-розкладачки. Популяризатор таких телефонів Хосе Бріонес вважає, що представники покоління Z (народжені з 2000 по 2012 роки) «втомилися від екранів телефонів».

Глава відділу маркетингу компанії HMD Джекі Кейтс зазначила, що багато власників смартфонів починають розуміти, що проводять надто багато часу за пристроями та відчувають бажання «вимкнутись і повністю бути присутнім у житті», щоб покращити якість реального спілкування.

2022 року в Нью-Йорку група підлітків організувала клуб, який пропагує самозвільнення від соцмереж. Вони є відповідальними за тенденцію відмови від смартфонів. Замість того щоб проводити вільний час за екраном, вони зустрічаються в бібліотеках і парках, щоб поспілкуватися «віч-на-віч».

Старшокласниця Лола Шуб, яка раніше сама себе називала залежною від смартфона, розповіла, що відмовитись від iPhone на користь розкладного телефону, до цього кроку її вмовила подруга. З того часу, за словами Лоли Шуб, у неї з’явилося більше часу для творчості, а також покращилася концентрація уваги. Вона додала, що її друзі рідко пишуть SMS і натомість дзвонять один одному.

«Приділяйте час тому, щоб дізнатися себе і вивчити навколишній світ. Це корисніше і реальніше, ніж те, що знаходиться всередині вашої дорогої маленької коробки», — каже Лола Шуб.

Інший молодик Джеймсон Батлер, який відмовився від смартфонів, розповів, що після відмови від сучасного гаджета він зрозумів, хто його справжні друзі. «Я відсіяв тих, з ким не хочу дружити. Тепер мені доводиться працювати, щоб підтримувати дружні стосунки», — говорить Джеймсон Батлер. Він зізнався, що багато хто висловив йому претензії, оскільки він перестав відповідати на повідомлення в месенджерах.

Які є покоління?

Кожні 20 років відбувається зміна поколінь. І кожне має свою назву. Наприклад, бабусі й дідусі 1945-1960 року народження відносяться до бебі-бумерів. Таку назву вони отримали через те, що після Другої світової війни народжуваність різко зросла. У той період у них сформувались свої інтереси та цінності. Люди вірили у світле майбутнє і цінували родинний затишок. Вони багато працювали та вважали, що фінансовий достаток забезпечить їм стабільність.

Народжені у 1960-1980 роках уже належать до іншого покоління – Х. Під впливом політичних та економічних процесів їхній світогляд зазнав певних змін. Вони росли в нелегкі роки перебудови. Поки їхні батьки важко працювали з рання до пізнього вечора, вони вчилися бути самостійними та відповідальними. Основні цінності цього покоління – стабільність та комфорт. «Ікси» вірять, що у своїй роботі потрібно покладатися лише на себе, а досягти успіху можливо завдяки наполегливій праці.

Приблизно з 1980 по 2000 роки були народжені міленіали або покоління Y. Вони зростали разом з появою світової інформаційної мережі – інтернету. Розвиток новітніх технологій значно вплинув на формування їхньої поведінки. Це покоління не згодне важко працювати зранку до вечора, щоб відчувати фінансову стабільність. Для заробляння грошей їм достатньо просто мати телефон. Саме покоління Y вперше заговорило про вигорання, отримання задоволення від роботи, саморозвиток. Також міленіали більше переймаються власним комфортом та емоційним станом.

Вони поважають себе та мають високу самооцінку. Не квапляться створювати сім’ю, адже є волелюбними та не хочуть затягувати себе «в ярмо» подружнього життя.

Особливості покоління Z

Покоління Z починається з 2000 року. Це покоління майбутнього. Його представники не уявляють життя без інтернету та соціальних мереж. Вони не піддаються стереотипам, які намагається нав’язати суспільство. Мають власну точку зору і не бояться висловлювати її. У порівнянні з міленіалами, покоління Z є більш консервативним. Вони відмовляються від тютюну та алкоголю, ведуть здоровий спосіб життя.

Серед представників «зетів» найчастіше можна зустріти блогерів, які розповідають про правильне харчування, спорт, ментальне здоров’я. Вони піклуються про навколишнє середовище. Покоління Z – це покоління екоактивістів та вегетаріанців. Вони мають власну соціальну позицію, також «зети» люблять навчатися, а багатозадачність для них є нормою.

Але у цього покоління є і свої мінуси. Через те, що «зети» не мали типового дитинства «у дворі», а з однолітками спілкувалися переважно в соціальних мережах, то їм важко взаємодіяти з іншими людьми в команді. Вони – індивідуалісти, які хочуть працювати самі на себе і ні від кого не залежати.

Це покоління, якому важко визначитися зі своїм майбутнім. Найскладніша задача для них – зрозуміти, чим займатися. Представники цього покоління не з тих, хто обирає роботу раз і на все життя. Їхні інтереси можуть змінюватися кожен день. Попри те, що «зети» не люблять, коли їм щось нав’язують, вони часто потребують підтримки та порад. Нове покоління Z – це цифровий детокс, робота в інтернеті, саморозвиток, політичний активізм, креативність. Та з іншого боку – це відсутність навичок командної роботи, невизначеність із майбутнім та постійний пошук нових пригод.

Читати також:

Турист у штаті Вайомінг ризикнув життям заради селфі з ведмедем

Керівництво TikTok веде переговори щодо продажу соцмережі

«Погані речі показує». Пропозицію про заборону TikTok у США винесуть на голосування у лютому

Нова функція в iPhone допомогла врятувати туристів, що впали в каньйон

До обох палат Конгресу США внесено законопроєкт про заборону TikTok на території країни

У США завдяки жесту з TikTok поліція врятувала з полону 16-річну дівчину


Apple тестирует новый способ разблокировки iPhone без снятия маски для лица

Чіпи замість COVID-паспорта: імплант коштує близько 100 євро (+ВІДЕО)

Facebook та Google звинуватили у завданні шкоди школярам


Світлина: pixabay

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “У США молодь обирає кнопкові телефони

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *