У США нахабно викрали фрагмент фрески з Помпеї

Провідний експерт із викрадених старожитностей закликає музей Дж. Пола Гетті в Лос-Анджелесі повернути фрагмент римської фрески до Італії, стверджуючи, що у нього є докази, що цей предмет було нахабно викрадено та вивезено з Італії до США.

Рідкісний предмет у музеї Музей Гетті в Лос-Анджелесі пов’язаний з особою, звинуваченою у торгівлі краденими старожитностями.

У професора Христофа Цірогіаніса є фотографія того ж фрагмента фрески з архіву Роберта Хехта, який несподівано помер у 2012 році, після звинувачень у торгівлі незаконними артефактами. Ці артефакти включали грецьку вазу віком 2500 років, яку він продав у 1972 році за рекордну на той час суму в 1 мільйон доларів музею в Нью-Йорку, яку потім повернули до Італії у 2008 році.

Фрагмент вкраденої фрески має гарне зображення молодої жінки, яка дивиться з балкона. Одягнута в туніку вільного крою, вона сьорбає з неглибокої чашки, яку тримає в правій руці. Фотографія артефакту була серед матеріалів, включаючи предмети старовини, вилучені поліцією у Хехта у 2001 році.

Фрагмент фрески був подарований Гетті в 1996 році приватним колекціонером, який придбав його в одного з посередників Хехта в 1987 році.

Цірогіанніс, колишній старший польовий археолог Кембридзького університету, тепер є доцентом Інституту передових досліджень Орхуського університету в Данії. Він вважає, що цей фрагмент цілком міг прийти з Помпеї, і він повідомив про це окружну прокуратуру Нью-Йорка.

Цірогіанніс стверджує: «Це прекрасне, рідкісне зображення, яке походить з району Везувію, ймовірно, з однієї з вілл, покритих попелом після виверження вулкану. Музей має суттєві докази, які пов’язують його з відомими торговцями артефактами. Десятки предметів старовини з тієї ж приватної колекції Гетті вже повернули до Італії.».

У 2000 році лорд Ренфрю, провідний археолог Кембриджа, виокремив фрагмент як старовину «невідомого походження» і поставив під сумнів його придбання приватним колекціонером.

Минулого тижня він також закликав Гетті повернути артефакт в Італію.

«Я б сказав, що це явно приклад пограбованої старовини. Існують різні місця, звідки може бути такий настінний розпис, але Помпеї, безумовно, є одним з неймовірніших варіантів.

Викрадені предмети старовини є особливо чутливою темою для музею, заснованого американським промисловцем Джоном Полом Гетті. Її колишній куратор старожитностей, Маріон Тру, була звинувачена у 2005 році – разом із Хехтом в тому, що належали до злочинного угрупування з крадіжок мистецтва, хоча всі звинувачення були зняті, оскільки минув термін давності.

Дослідження Цірогіаніса було зосереджено на антикваріатах ​​та мережах торгівлі, а правоохоронні органи на початку 2000-х років надали йому офіційний доступ до десятків тисяч зображень та інших архівних матеріалів, вилучених під час поліцейських рейдів у осіб, причетних до незаконної торгівлі.

За 15 років він виявив близько 1580 викрадених артефактів у аукціонних будинках, комерційних галереях, приватних колекціях та музеях. Він сповіщає поліцейські органи та уряди, відіграючи значну роль у забезпеченні репатріації багатьох старожитностей.

Науковець зокрема ідентифікував давньогрецького бронзового коня, якого нью-йоркський Sotheby’s планував продати у 2018 році, поки не повідомив владу про його зв’язки з опальним британським торговцем старожитностями Робіном Саймсом. У 2020 році Sotheby’s програв судовий розгляд, і міністр культури Греції назвав рішення суду значущою перемогою країн, які боряться за повернення старожитностей.

Пов’язавши ряд предметів старовини з Хехтом, включаючи дві великі вази, які були репатрійовані до Італії у 2012 році, він сказав, що останнім прикладом крадіжки є римський шолом, який Christie’s New York запропонує цього року 12 квітня за приблизно 600 000 доларів. Він сказав, що у нього є подібні фотодокази, які вказують, що ці артефакти також пройшли через руки Хехта.


Світлина: фрагмент фрески, який, за словами експертів, міг потрапити з Помпеї.; музей Джей Пола Гетті, подарунок Барбари та Лоуренса Флейшманів

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *