У США народилися близнюки із заморожених 30 років тому ембріонів

В американському штаті Орегон народилися близнюки із заморожених 30 років тому ембріонів. Це найдовший термін заморожування ембріонів, після якого народилися живі діти.

Про це повідомляє телеканал CNN.

Повідомляється, що близнюки Лідія та Тімоті Ріджуей народилися 31 жовтня 2022 року з ембріонів, які заморозили 22 квітня 1992 року. Лікарі розповіли, що діти народилися з нормальною вагою: 2,57 та 2,92 кг.

«Мені було всього п’ять років, коли Бог дарував життя Лідії та Тімоті, і з того часу він підтримував у них це життя. Тож у певному сенсі вони — наші старші діти, хоч і найменші», — поділився з журналістами CNN Філіп Ріджуей, названий батько близнюків.

Донорами ембріонів стала сімейна пара, яка побажала зберегти анонімність. Відомо лише, що сперма належить 34-річному чоловікові. Ембріони зберігалися в рідкому азоті за температури мінус 128 градусів у лабораторії фертильності на західному узбережжі США до 2007 року, а потім їх передали Національному центру донорства ембріонів у Ноксвіллі, штат Теннессі.

Ембріони розморозили 28 лютого цього року. Два з п’яти виявилися нежиттєздатними. Інші троє підсадили матері близнюків 2 березня, тобто через 29 років та 10 місяців після того, як їх заморозили. Два підсаджування пройшли успішно – ембріони «прижилися».

Термін зберігання ембріона не впливає на здоров’я та розвиток дитини, вважають американські експерти. Набагато важливішим є вік жінки, яка пожертвувала яйцеклітину.

За даними американського Національного центру донорства ембріонів, це рекордний термін заморозки, після якого народилися живі діти. Попередній рекорд зафіксовано у 2020 році. Тоді в штаті Теннессі народилася Моллі Гібсон — з ембріона, який пролежав у заморозці цілих 27 років.

Її старша сестра Емма народилася у 2017 році з ембріона, який перебував у заморозці 24 роки.

Більшість донорських ембріонів утворюється внаслідок екстракорпорального запліднення (ЕКО). Під час процедури часто виникає більше ембріонів, ніж для імплантації. Ті, що залишилися, як правило, заморожують.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *