У США показали найстарішу акваріумну рибку у світі

У Каліфорнійській академії наук у Сан-Франциско живе рибка на прізвисько Мафусаїл, яка вважається найстарішою акваріумною рибою у світі.

Рибку назвали на честь старця із Біблії, який прожив 969 років, У Біблії Мафусаїл був дідом Ноя. Вихованець вчених не такий древній — йому лише 90 років. Мафусаїла привезли до Каліфорнії з Австралії у далекому 1938 році.
Риба належить до виду рогозубів, в неволі виросла до 1,2 метра завдовжки та важить 18,1 кг. Хоча Мафусаїл має чоловіче ім’я, вчені підозрюють, що риба — самка, але перевірити це без небезпечного для неї аналізу крові не вдасться.

Мафусаїл, 4 фути завдовжки та 40 фунтів вага, австралійська легенева риба, лежить на дні свого акваріума в Сан-Франциско. Джерело фото: Каліфорнійська академія наук

Ще кілька років тому найстарішою у світі була рибка в Акваріумі «Шедда» в Чикаго. Але ця риба, на ім’я Дідусь померла у 2017 році у віці 95 років.

«За замовчуванням Мафусаїл вважається найстарішим», — сказав Аллан Ян, старший біолог Академії та доглядач риб. Доглядачі Академії планують надіслати крихітний зразок її плавця дослідникам в Австралію, які спробують підтвердити стать і встановити точний вік риби. 

«Вона трохи вибаглива і любить інжир, лише свіжий і в сезон. Рибка не буде їсти плоди, коли вони заморожені», — сказала Джанет Піч, речниця Каліфорнійської академії наук. 

В Академії є ще дві молодші австралійські дикунні, яким 40-50 років. 

Зараз австралійська дикунна є загрозливим видом, і її більше не можна експортувати з австралійських вод, тому біологи з Академії кажуть, що малоймовірно, що вони отримають заміну після смерті Мафусаїла.

«Ми просто надаємо їй найкращий догляд, який ми можемо забезпечити», – говорять доглядачі Академії. 


Джерело: Каліфорнійська академія наук 

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *