У США помер другий чоловік із пересадженим серцем свині

Через шість тижнів після пересадки помер другий у світі пацієнт із серцем свині.

Лоренст Фосетт став другою людиною, кому пересадили серце модифікованої свині. Він прожив так шість тижнів. Лоренсу було 58 років, він страждав на серцеву недостатність.

58-річний Лоренс Фосетт, якому пересадили серце свині, помер через «майже шість тижнів» після трансплантації.

Про це повідомляється на офіційному сайті медичного центру Університету Мериленду у США.

«З глибоким сумом ми повідомляємо про смерть Лоренса Фосетта, 58-річного пацієнта з невиліковним захворюванням серця, якому було проведено другу у світі трансплантацію серця від генетично модифікованої свині», — йдеться в заяві організації, де «оплакують смерть чудового пацієнта морського флоту та сім’янина».

Уточнюється, що чоловік страждав на термінальну стадію серцевої недостатності, через що його організм визнали непридатним для традиційної пересадки людського серця. Йому запропонували зробити пересадку серця свині, потім він погодився. Операція відбулася 20 вересня. За цей час у нього спостерігався «значний прогрес», він проводив час із сім’єю та грав у карти з дружиною.

Доктор Бартлі П. Гріффіт зазначив, що пацієнт як останнє бажання попросив, щоб лікарі максимально вивчили його випадок для майбутніх пацієнтів, у яких може бути шанс на життя з новим серцем. «Потім він сказав команді лікарів і медсестер, що зібралася навколо нього, що любить нас. Нам його дуже не вистачатиме», — зізнався медик.

Перший в історії медицини випадок пересадки серця свині в організм людини був зареєстрований у січні 2022 року у тому ж медичному центрі Мерилендського університету. 57-річний Девід Беннетт прожив з ним вісім тижнів та чотири дні. Смерть констатували 8 березня 2022 року внаслідок цитокінового шторму та серцевої недостатності.

Раніше цього року американські хірурги завершили експеримент, під час якого в тілі померлої людини протягом 61 дня функціонувала пересаджена нирка генномодифікованої свині. Ксенотрансплантацію провели у медичному центрі Нью-Йоркського університету.Читати також:

Ув’язненим у США запропонували скоротити терміни в обмін на донорство органів

Прорив лікарів Нью-Йорка: пересаджені нирки свині працюють як свої

У США робот вперше провів лапароскопічну операцію без участі людини

ВООЗ: кожна шоста у світі людина безпліднаСвітлина: University of Maryland Medicine, Лоренс Фосетт з дружиною Енн перед операцією

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У США помер другий чоловік із пересадженим серцем свині

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *