
Безпілотні аналоги фітингових платформ працюють на акумуляторах і здатні самостійно формувати залізничні склади.
Американська компанія Parallel Systems у середу оголосила про залучення фінансування на суму 50 млн доларів на проєктування та виробництво автономних залізничних платформ, які працюватимуть на електричних батареях.
Про це йдеться на сайті компанії.
Стартап заснували три інженери, колишні працівники SpaceX Метт Соул, Джон Говард і Бен Стейблер, а весь колектив складається з двадцяти інженерів, які раніше працювали в Google, Tesla і Uber.
Концепція стартапу передбачає переорієнтацію вантажів з інших видів транспорту на залізницю з можливістю гнучкого планування маршрутів та обслуговування невеликих контейнерних терміналів за допомогою автономних платформ на батареях. Ключовим моментом роботи компанія вважає скорочення енергоспоживання на залізниці та конкуренцію з автономними вантажівками.
Згідно з концепцією, бізнес-модель компанії дозволить переорієнтувати на залізницю близько 700 млн доларів з автотранспортних перевезень.
«Через те, як спроєктована залізниця, вона має свої операційні та економічні бар’єри. Але якщо можна буде подолати ці бар’єри та дозволити залізниці обслуговувати більше ринків — відкриваються нові можливості», — заявив Соул.
Parallel Systems вже збудувала кілька прототипів платформ. Пропоновані транспортні засоби працюють парами, маючи можливість перевозити стандартні контейнери в один або два яруси. Платформи здатні рухатися як окремо, так і об’єднавшись до складу. По ходу маршруту платформи можуть від’єднуватись (наприклад, для обслуговування кількох пунктів призначення або щоб пропустити інший транспорт у разі, якщо склад блокує його рух).

Компанія, заснована колишніми інженерами SpaceX, пропонує перевозити контейнери автономними залізничними платформами (фото)
Згідно з припущеннями Parallel Systems, дана конструкція перевезень також дозволить обходити перевантажені розподільні станції, які історично використовувалися для ручного сортування та повторного складання вагонів у потяги, що допоможе заощадити не лише години, а й дні на транзиті вантажів.
Фото: Візуалізація Parallel Systems