У США робот вперше провів лапароскопічну операцію без участі людини

Така операція проводиться через маленький отвір, а не через великий розріз.

Вчені з Університету Джона Хопкінса розробили робота, який вперше зміг провести лапароскопічну операцію без участі людини. Операція пройшла успішно. Стаття була опублікована у журналі Science Robotics.

Зазначається, що така операція робиться не через великий розріз, а через маленький отвір. Це вимагає великої точності від робота, тому що тканини дуже делікатні і перебіг хірургічного втручання може бути непередбачуваним. Тому робот повинен швидко адаптуватися до ситуації.

Автономний робот Smart Tissue може виконувати лапароскопічні операції на м’яких тканинах свині без допомоги людини. Фото: Університет Джона Хопкінса/ПенсильваніяОперацію виконував удосконалений робот STAR, який у 2016 році вже успішно зішив два кінці кишківника свині. У робота вбудовані необхідні хірургічні інструменти та система візуалізації.

Робот успішно провів лапароскопічну операцію з анастомозування кишківника свині – зшивання двох кінців. Ця процедура вимагає повторюваних дій та великої точності. З’єднання кінців кишки – один із найскладніших етапів будь-якої операції на ШКТ. Проте роботу вдалося успішно завершити операцію на чотирьох свинях. 

Аксель Крігер з Університету Джона Хопкінса говорить, що це був перший раз, коли робот виконав лапароскопічну операцію без допомоги людини.

«Наші результати показують, що ми можемо автоматизувати одне з найскладніших і найделікатніших завдань у хірургії: повторне з’єднання двох кінців кишківника», – сказав він. Star провів процедуру на чотирьох тваринах з результатом значно кращим ніж оперують професійні хірурги, які виконували ту ж процедуру». 

«Що робить Star особливим, так це те, що це перша роботизована система, яка планує, адаптує та виконує хірургічну операцію на м’яких тканинах з мінімальним втручанням людини», – сказав Крігер.


 
Фото: pixabay 

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *