
Така операція проводиться через маленький отвір, а не через великий розріз.
Вчені з Університету Джона Хопкінса розробили робота, який вперше зміг провести лапароскопічну операцію без участі людини. Операція пройшла успішно. Стаття була опублікована у журналі Science Robotics.
Зазначається, що така операція робиться не через великий розріз, а через маленький отвір. Це вимагає великої точності від робота, тому що тканини дуже делікатні і перебіг хірургічного втручання може бути непередбачуваним. Тому робот повинен швидко адаптуватися до ситуації.

Автономний робот Smart Tissue може виконувати лапароскопічні операції на м’яких тканинах свині без допомоги людини. Фото: Університет Джона Хопкінса/Пенсильванія
Операцію виконував удосконалений робот STAR, який у 2016 році вже успішно зішив два кінці кишківника свині. У робота вбудовані необхідні хірургічні інструменти та система візуалізації.
Робот успішно провів лапароскопічну операцію з анастомозування кишківника свині – зшивання двох кінців. Ця процедура вимагає повторюваних дій та великої точності. З’єднання кінців кишки – один із найскладніших етапів будь-якої операції на ШКТ. Проте роботу вдалося успішно завершити операцію на чотирьох свинях.
Аксель Крігер з Університету Джона Хопкінса говорить, що це був перший раз, коли робот виконав лапароскопічну операцію без допомоги людини.
«Наші результати показують, що ми можемо автоматизувати одне з найскладніших і найделікатніших завдань у хірургії: повторне з’єднання двох кінців кишківника», – сказав він. Star провів процедуру на чотирьох тваринах з результатом значно кращим ніж оперують професійні хірурги, які виконували ту ж процедуру».
«Що робить Star особливим, так це те, що це перша роботизована система, яка планує, адаптує та виконує хірургічну операцію на м’яких тканинах з мінімальним втручанням людини», – сказав Крігер.
Фото: pixabay