У США розкрили найзухваліше пограбування століття: злодія шукали 50 років

Касир одного з банків в Клівленді закінчив зміну, з собою в паперовому пакеті спокійно виніс сотні тисяч доларів, після чого пропав на цілих 50 років. Через півстоліття особу зловмисника було встановлено. 

Пограбування сталося в 1969 році в Society National Bank у Клівленді, штат Огайо. Теодор Джон Конрад був касиром банку. 

У липні 1969 року, після зміни, Джон Конрад в паперовому пакеті виніс з банку 215 000 доларів. Протягом десятиліть правоохоронні органи безрезультатно намагалися знайти чоловіка. Зрештою, через понад півстоліття після пограбування, офіцери повідомили, що встановили його особу – зловмисник жив спокійним життям у Бостоні під зміненим прізвищем з початку 1970-х років. Він помер у травні цього року від раку легенів.

Інцидент стався у п’ятницю, липня 1969 року. 20-річний Теодор Джон Конрад, який працював касиром у Society National Bank у Клівленді, наприкінці зміни залишив заклад, прихопивши собою із 215 000 доларів (еквівалент сьогоднішніх 1,7 дол. мільйонів), які він сховав у паперовий пакет. Коли в понеділок працівники банку зрозуміли, що грошей у касі немає, Конрад уже зник.

Спокійне життя під іншим іменем 

Через понад півстоліття після інциденту федеральні правоохоронні органи оголосили в п’ятницю, що таки успішно ідентифікували чоловіка, який вважається одним із найбільш розшукуваних втікачів у Сполучених Штатах. За словами влади, яку цитує CNN, Конрад втік з Огайо до Вашингтона і Лос-Анджелеса, щоб назавжди оселитися в Бостоні на початку 1970-х під зміненим ім’ям — Томас Рендел.                                  

За словами слідства, чоловік вів спокійний і скромний спосіб життя. The New York Times пише, що він 40 років пропрацював продавцем вживаних автомобілів і з хобі в нього була тільки гра в гольф. Конрад помер у травні цього року від раку легенів. Йому був 71 рік. 

За даними слідства, справу було розкрито, коли документи, оформлені Конрадом у 1960-х роках, порівняли з документами, поданими Томасом Ренделем останніх років. Серед них були, зокрема, матеріали справи про банкрутство, яку у 2014 році вів суд Бостона.

За словами детективів, Конрад нібито розказав  друзям,  що це було для нього легкою справою. Як повідомляють американські ЗМІ, чоловік був одержимий фільмом 1968 року «Справа Томаса Крауна» зі Стівом МакКуїном, сюжет якого розповідає про пограбування банку.   


Два покоління слідчих 

Одним з офіцерів, які розслідували пограбування в Клівленді, був Пітер Елліот, який перейняв на себе розслідування від свого батька. — Мій батько ніколи не переставав шукати Конрада і хотів закрити цю справу до його смерті у 2020 році”, — сказав журналістам детектив.         Джерело: BBC, CNN             

Основне джерело фото: twitter.com/USMarshalsHQ 

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У США розкрили найзухваліше пограбування століття: злодія шукали 50 років

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *