У США розслідують працевлаштування дітей у компаніях Tyson Foods та Perdue Farms

Міністерство праці США проводить розслідування щодо Perdue Farms і Tyson Foods — двох найбільших виробників м’яса птиці в США — після повідомлень про те, що діти-мігранти віком від 13 років працювали нічними змінами, щоб прибирати на заводах компаній.

Розслідування розпочато через кілька днів після виходу матеріалу The New York Times про те, що на сільськогосподарських підприємствах цих компаній працюють неповнолітні віком від 13 до 17 років, причому вночі, щоб приховати цю незаконну практику. Повідомлялося, що компанії брали на роботу переважно дітей мігрантів з країн Латинської Америки.


The New York Times опублікував жахливу історію про 14-річного хлопчика Маркоса Кукса, якому ледь не відірвало руку під час роботи на бійні Perdue на східному березі Вірджинії. За даними Times, підліток був найнятий одним із підрядників Perdue, йому було доручено прибирати. Він та інші діти середнього та старшого шкільного віку складали приблизно третину нічних змін на заводі — вони працювали з кислотою та шлангами під тиском, щоб змити кров і залишки м’яса з промислових машин.

Згідно з федеральним законом, подібна робота суворо заборонена особам віком до 18 років через невіднятний ризик.

Міністерство праці США одразу розпочало перевірки на двох підприємствах Tyson та Purdue у штаті Вірджинія, про які було розказано у розслідуванні газети. Самі компанії заявили, що співпрацюють зі слідством. Вони також повідомили, що не знали про використання праці підлітків на цих підприємствах: за словами корпорацій, їх найняв сторонній підрядник, якому на аутсорсинг було віддано контракти на проведення підсобних робіт на підприємствах корпорацій.

При цьому опитані The Wall Street Journal експерти ринку праці зазначають, що такі випадки потребують ретельного розслідування, оскільки можуть стати прецедентами для недопущення подібної практики у майбутньому.

У лютому Міністерство праці наклало штраф у розмірі 1,5 мільйона доларів на Packers Sanitation Services Inc., одну з найбільших клінінгових служб країни для м’ясокомбінатів, за найм неповнолітніх. У той час департамент не переслідував харчові корпорації, включаючи Tyson Foods, які вже тоді отримували вигоду від праці неповнолітніх.

Згідно з даними Міністерства праці, кількість випадків порушення дитячої праці зросла майже в чотири рази з найнижчого рівня у 2015 році, що призвело до збільшення кількості травм і смертей на виробництві.

У липні 16-річний Дуван Роберт Томас Перес помер, заплутавшись у машині, яку він чистив на птахофабриці Mar-Jac у Міссісіпі. У 2020 році 16-річний Густаво Рамірес виконував будівельні роботи на даху готелю в Теннессі, коли впав з висоти 160 футів і помер на місці.

За даними агентства, у 2022 фінансовому році понад 800 компаній в США порушили законодавство про дитячу працю.Читати також:


Каліфорнія подає до суду на нафтових гігантів ExxonMobil, Shell, ConocoPhillips, Chevron та Американський інститут нафти

Заборона TikTok у США: користувачі подали до суду на штат Монтана через блокування соцмережі

США вирішили засудити найбільшу криптобіржу світу

У США на виробника цукерок Skittles подали до суду за небезпечний барвник

Губернатор Каліфорнії підписав законопроєкти про ще більшу підтримку штатом ЛГБТК+ спільнотиСвітлина: The US Department of Labor Building in Washington, DC (AFP / Alex Edelman)

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *