У США відзначають 80-ту річницю нападу на Перл-Харбор

Сьогодні, Сполучені Штати відзначають 80-ту річницю нападу Японії на американську військово-морську базу в Перл-Харборі на Гаваях.

За словами істориків, цей напад, 7 грудня 1941 року, сколихнув країну, яка була настільки зосереджена на Другій світовій війні в Європі, що втратила з поля зору загрозу, яку представляла на той час Японія.

В результаті нападу загинули 2390 американців, і наступного дня Сполучені Штати оголосили війну Японії.

В понеділок ввечері в Перл-Харборі відбулася меморіальна церемонія на честь 58 військовослужбовців, які загинули на борту лінкора USS Utah, першого корабля, який постраждав під час атаки.

«Вранці, 7 грудня 1941 року, у перші хвилини атаки на Перл-Харбор, в лінкор USS Utah було пряме попадання двома торпедами, що спричинило серйозну повінь», – сказав командувач ВМС США Джейсон Адамс.

«Томіч залишився в машинному відділенні, зберігаючи котел якомога довше стабільнішим, щоб дати змогу морякам зійти з корабля. Юта перекинулася, вбивши 58 осіб за 12 хвилин», — сказав Адамс, маючи на увазі Пітера Томіча, головного механіка корабля. Томіч загинув на борту корабля.

Члени ВМС США, ветерани, друзі та члени сімей стояли під час зачитування імен загиблих, при цьому кожне виголошене ім’я героя супроводжувалося дзвоном.

З нагоди цього дня буде проведено кілька інших пам’ятних заходів, організованих Службою національних парків і ВМС США.

Тодішній президент США Франклін Д. Рузвельт назвав бомбардування датою, яка назавжди буде позначена ганьбою («a date which will live in infamy»). Наступного дня США оголосили війну Японії та вступили у Другу світову війну.

Сполучені Штати перемогли Японію в серпні 1945 року, через кілька днів після того, як були скинуті американські атомні бомби на Хіросіму та Нагасакі, внаслідок чого загинули сотні тисяч мирних жителів.

Сьогодні Японія є надійним союзником США, а кількість ветеранів Другої світової війни у США стрімко скорочується.

Світлина: меморіал USS ​​Arizona можна побачити з човна під час 75-ї річниці нападу на Перл-Харбор в Гонолулу, Гаваї. Фото Reuters.

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *