У США випустили дві срібні інвестиційні монети з українськими національними символами

Номінал монет – 1 американський долар. Попередньо такий дизайн із зображенням жінки яка крокує – «Свобода, що йде» – використовували для обігової півдоларової монети США яка карбувалася між 1916 — 1947 роками.

На реверсах обох пам’ятних монет 2022 року випуску зображена жінка як втілення Свободи, за яку героїчно бореться Україна у війні з російськими загарбниками.

«Американські срібні інвестиційні монети номіналами 1 долар США 2022 року випуску – серед монет, що увічнюють мужній опір українських захисників російським окупантам та прагнення українців захистити свою незалежність та суверенітет»,йдеться у повідомленні Музею грошей Національного банку України.

Дизайн зворотної сторони монети створений за мотивами ескізу художника і медальєра Адольфа Олександра Ваймана “Свобода, що йде”. Спершу цей дизайн використовували для розмінної монети США номіналом 50 центів, яка карбувалася між 1916–1947 роками.

У дизайні інвестиційних монет 2022 року зображені безліч українських національних символів. На реверсі першої монети навколо жінки у квітковому вінку розвівається синьо-жовтий прапор.

На реверсі другої монети Свобода одягнена у кольори українського стяга та крокує по полю соняшників. Крім того, із соняшників складається вінок жінки, а букет із цих квітів вона тримає у руках.

Соняшник здавна вважається українським символом любові до Батьківщини. Коли сонце сідає, сонях сумно опускає голівку – так і людина на чужині сумує за рідною землею. Як соняшник повертається за сонцем, так і людина своїми думками та ділами завжди пов’язана зі своєю Батьківщиною. Як сонце для соняшника – єдиний і незамінний орієнтир, так і для людини Вітчизна – найбільша цінність.

Суцвіття соняха стали також символом скорботи за загиблими на Донбасі українськими героями та символічним втіленням Дня пам’яті захисників України, який щорічно відзначається 29 серпня.

На аверсі обох монет зображений культовий американський орел у польоті. Дизайн аверсу інвестиційних монет цього типу оновлений 2021 року та створений художницею Емілі Дамстра. На лицьовій стороні другої монети зображення орла – кольорове, виконане у барвах української символіки.

Це не перша монета випущена в США в честь мужньої боротьби українців у нерівній війні з російським агресором. Раніше Білий дім у сувенірному магазині презентував дві пам’ятні монети із серії «Історичні моменти», присвячені історичному зверненню Володимира Зеленського до Конгресу США 7 березня 2022 року.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У США випустили дві срібні інвестиційні монети з українськими національними символами

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *