У США вижила найменша новонароджена дитина у світі (ФОТО)

У Книзі Гіннесса з’явився новий рекорд — найнедоношеніша дитина в історії народилася на 21 тижні вагітності в американському штаті Алабама. Всупереч тому, що дитині вже майже півтора року, запис про неї у Книзі рекордів з’явився лише зараз.


Кертіс Мінс народився у 2020 році в американському штаті Алабама на терміні у 21 тиждень і 1 день з масою тіла 420 грамів.

Зазвичай вагітність триває 40 тижнів, але Кертіс та його сестра Касія з’явилися на світ практично на половині терміну.


Дітей було поміщено в реанімацію, але через день після народження дівчинка померла. Кертісу лікарі давали менше ніж 1% шансів на виживання. Через три місяці хлопчика відключили від апарату штучної вентиляції легень, а у квітні 2021 року його було виписано з лікарні, де він провів 275 днів.

За словами медиків, за цей час було проведено велику роботу. Дитині, яка майже рік харчувалася через трубочку, треба було навчити самостійно жувати та ковтати.До цього рекорд залишався незмінним протягом 34 років. Попередній рекорд немовляти, що передчасно народилося і вижило, поступається показникам Кертіса лише на 24 години. За місяць до Кертіса в штаті Вісконсин на світ з’явився Річард Хатчінсон на терміні у 21 тиждень і 2 дні.


Малюку все ще потрібна киснева підтримка та трубочка для харчування, але загалом лікарі високо оцінюють стан його здоров’я.За словами медиків, Кертіс підважив усі наявні наукові твердження. Двома ключовими факторами, що визначають, чи виживе дитина, вважають вік і вагу. Шанси також збільшуються, якщо дитина має жіночу стать, народилася без сестер або братів-близнюків, а її матір лікували під час вагітності стероїдами. Кертіс не відповідав жодному з цих критеріїв. Досить сказати, що при народженні він важив лише 420 грамів – середньостатистична доношена дитина важить у сім разів більше.

Всупереч тому, що хлопчику вже майже півтора року, запис про нього у Книзі рекордів з’явився лише зараз.

Фото: Andrea Mabry/The University of Alabama at Birmingham

Джерело: BBCNews Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *