У США вперше схвалили ін’єкцію для профілактики ВІЛ

Ін’єкції препарату Apretudе слід вводити шість разів на рік. Актуальна на сьогодні профілактика передбачає щоденний прийом таблеток.

Управлінням з питань якості продовольства та медикаментів США (FDA) вперше схвалено ін’єкційний препарат Apretudе для профілактики ВІЛ-інфекції, повідомляє Financial Times з посиланням на заяву британської фармацевтичної компанії GlaxoSmithKline (GSK).


Деталі

Виробник препарату – ViiV Healthcare, контрольний пакет акцій якого належать GSK. Ін’єкції Apretudе потрібно вводити шість разів на рік, тоді як нинішній режим передконтактної профілактики (PREP) передбачає щоденний прийом таблеток.

Директор відділу противірусних препаратів Центру оцінки та досліджень лікарських засобів FDA Дебра Бірнкрант заявила Financial Times, що препарат матиме “велике значення для боротьби з епідемією ВІЛ у США, у тому числі для надання допомоги особам з високим ризиком та певним групам, де дотримання щоденного прийому ліків є проблемою чи нереалістичним варіантом”.

Профілактичний курс рекомендований для повнолітніх та підлітків, чия вага перевищує 35 кілограмів. Перші дві ін’єкції вводяться з різницею у два тижні, потім укол треба буде робити раз на два місяці. «Сьогоднішнє схвалення препарату — важливий інструмент у зусиллях припинення епідемії ВІЛ-інфекції, вперше з’явилася можливість запобігати ВІЛ без щоденного прийому таблеток», — зазначила глава відділення антивірусних препаратів Дебра Бірнкрант.

Доповнення

GSK повідомляє, що роздрібна ціна препарату становитиме 3,7 тисячі доларів за ін’єкцію. Керівник відділу досліджень та розробок ViiV Кім Сміт додав, що компанія має програми для людей без страховки, які не можуть його отримати. Компанія у 2022 році планує подати заявку на реєстрацію препарату у Великій Британії та ЄС.

Згідно з даними федеральних Центрів з контролю та профілактики захворювань США, у 2019 році в країні було зареєстровано 36,8 тис. випадків зараження на ВІЛ-інфекцію. Американська влада планує через чотири роки знизити цю цифру до 9,5 тис.

Раніше повідомлялося, що в Японії вчені успішно зазнали вакцини від ВІЛ на макаках. Через п’ять років вчені сподіваються розпочати тестування вакцини на людях.

Незабаром після цього стало відомо, що американські вчені також успішно провели на тваринах досліди РНК-вакцини від ВІЛ.


Світлина: Shutterstock

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *