У США зафіксовано найповільніше зростання населення за всю історію. За даними національного Бюро перепису, у 2021 році населення США зросло всього на 0,1 відсотка, що є найповільнішим темпом з моменту заснування країни у 18 столітті.
Бюро перепису пояснило повільне зростання населення пандемією COVID-19, хоч у Сполучених Штатах вже кілька років спостерігається низький рівень народжуваності.
Низький приріст населення останніми роками також пояснюється експертами одночасним підвищенням рівня смертності старіючого населення США та зниженням показників народжуваності та міграції», — уточнює видання Aljazeera.
Крім того, соціологічні дослідження показали, що чиста міграція з Пуерто-Рико та закордонних країн до Сполучених Штатів значно знизилася під час пандемії.
За даними Бюро перепису населення, 2021рік стане першим з 1937 року, коли населення зросло менш ніж на 1 мільйон осіб, а також роком з найменшою кількістю людей, доданих до населення з 1900 року. Подібні низькі рівні були відзначені лише у 1918 та 1919 роках через епідемію іспанського грипу та Першої світової війни.
Найбільше збільшив чисельність свого населення у 2021 році штат Айдахо – на 2,9 %. Найбільше скорочення чисельності населення відбулося у Вашингтоні, округ Колумбія, та Нью-Йорку, яке зменшилося на 2,9 % та 1,6 % відповідно.
У США майже на два роки скоротилася очікувана тривалість життя
Очікувана тривалість життя у США у 2020 році скоротилася майже на 2 роки. Це стало найзначнішим річним зниженням за останні 75 років», — зазначає видання The Hill, з посиланням на дані федеральних центрів контролю та профілактики захворювань.
Очікувана тривалість життя в країні скоротилася до 77 років, що на 1,8 року менше за аналогічний прогноз 2019 року. Серед чоловіків цей показник знизився до 74,2 р., серед жінок — до 79,9 р. У дослідженні наголошується, що основною причиною цього є висока смертність від коронавірусу. Станом на сьогодні, від цієї інфекції в США померло понад 810 тисяч осіб.
Зростання смертності зафіксовано у всіх етнічних та вікових групах від 15 років. Видання уточнює, що серед латиноамериканців цей показник зріс на 42,7% та 32,4% серед чоловіків та жінок відповідно, серед афроамериканців – на 28% та 25%, серед білого населення – на 13,4% та 12,1%.
Світлина: Shutterstock