У США  закликали перевірити Apple та Google на предмет стеження за користувачами

Чотири парламентарі від Демократичної партії США закликали Федеральну торгову комісію (FTC) США перевірити Apple та Google на предмет збору та продажу особистих даних користувачів мобільних гаджетів.

Про це передає The Wall Street Journal.

На думку парламентарів техногіганти збирають частину даних за допомогою «несумлінних і практик, що вводять користувачів в оману».

У листі на ім’я голови FTC Ліни Хан вони заявили, що, зокрема, рекламні ідентифікатори, які компанії вбудували в iOS та Android, дозволяють збирати та продавати персональну інформацію, і Google та Apple «свідомо сприяли такій шкідливій практиці». Лист підписали три сенатори (від штатів Орегон, Массачусетс та Нью-Джерсі), а також член Палати представників від Каліфорнії.

Обидві компанії нещодавно зробили кроки щодо обмеження збору особистих даних користувачів за допомогою рекламних ідентифікаторів, вбудованих в iOS та Android, нагадує WSJ. Минулого року Apple представила нову версію ПЗ, яке тепер вимагає від кожної програми вимагати дозволу на доступ до ідентифікатора пристрою. Google лише планує обмежити додатки у збиранні персональних даних.

Як стверджують депутати, до недавнього часу Apple все ж таки включала рекламний ідентифікатор за замовчуванням, і користувач міг відключити його тільки розібравшись у заплутаних налаштуваннях смартфона.

«Google, як і раніше, включає цей ідентифікатор за умовчанням і до недавнього часу навіть не надавала споживачам можливості відмовитися від нього», — стверджують парламентарі. На думку законодавців, інформація, отримана від ідентифікаторів, продається на нерегульованому ринку, а потім використовується разом з іншою інформацією про користувачів.

В результаті ідентифікатори щоденно збирають анонімну інформацію, шляхом інших даних про користувача можна знайти навіть пов’язаних з ним людей, вважають автори листа. «Часто можна легко ідентифікувати конкретного споживача в наборі даних «анонімних» записів про місцеперебування, подивившись, де він спить уночі», — йдеться у листі.

Як зазначає WSJ, з приходом Хан на посаду голови FTC близько року тому агентство намагається закріпити правила, що регулюють збір даних користувачів компаніями. Після того, як Apple зобов’язала програми на iOS вимагати дозволу користувача на доступ до ідентифікатора пристрою, стало складніше таргетувати рекламу. Meta (до речі визнана в Росії екстремістською організацією та заборонена) заявляла, що через рішення Apple втратить у 2022 році $10 млрд», — пише WSJ.

Раніше користувачі Telegram Premium, який запустився 19 червня, виявили, що при розшифровці аудіоповідомлень (ця функція доступна лише передплатникам Premium), їх дані можуть передаватися Google. Це випливає з пунктів 7.4 та 8.5 користувальницької угоди. Засновник месенджера Павло Дуров заявив, що Telegram не передає дані користувачів третім особам і лише орендує в американської компанії необхідну для розшифрування голосових повідомлень технологію.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “У США закликали перевірити Apple та Google на предмет стеження за користувачами

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *