У США запровадили важливу пільгу для українських біженців: що треба знати

Українські біженці у США тепер набувають право на роботу автоматично. Нове правило набуло чинності 21 листопада.

Поки це правило діє 90 днів та стосується деяких категорій біженців. Право на роботу стане автоматичним із дня прибуття. Через 3 місяці для працевлаштування потрібно буде брати дозвіл, але він буде безплатний.

Зазначається, що пільги стосуються не всіх категорій українських біженців. Наприклад, частина українців з початком війни почали прибувати до США через кордон із Мексикою, отримуючи гуманітарний пароль. Пізніше Конгрес ухвалив зміни до законодавства, за якими такі українці були прирівняні до біженців, з правом на ті самі пільги та участь у тих самих програмах.

Втім, звичайним біженцям можна працювати з першого дня приїзду до США. Як робочий дозвіл вони мають форму i-94, яку отримали на кордоні. Для отримання фізичного робочого дозволу подають форму i-765 без сплати мита 410 доларів. Але українцям доводиться не тільки платити мито, але й чекати кілька місяців, доки прийде їхній робочий дозвіл. І впродовж цього часу вони працювати не можуть.

Останні місяці правозахисники намагалися домогтися справедливості. В результаті суд прийняв рішення на користь українців.

Відтепер з 21 листопада 2022 року українські біженці у США мають право:


працювати протягом перших 90 днів після приїзду до США без робочого дозволу;
не сплачувати мито за першу подачу форми i-765 на отримання робочого дозволу.

Тобто влаштуватися на роботу можна одразу після приїзду, лише показавши форму i-94, отриману на кордоні. Якщо лише поставили штамп, форму можна отримати на офіційному сайті.

Кого стосуються зміни в законодавстві для біженців

Після 90 днів роботи за формою i-94 українці потрібен справжній робочий дозвіл. Щоб його отримати, необхідно подати форму i-765. За першу подачу такої форми тепер українці мито не сплачують.

До 5 грудня для звільнення від мита документи треба надсилати поштою. Потім це буде доступно онлайн.

Нововведення стосується двох із трьох категорій українських біженців:

тих, що приїхали після 11 квітня та отримали гуманітарний пароль на рік;
тих, що приїхали за програмою Uniting for Ukraine.
Нове правило не стосується тих українців, що приїхали до 11 квітня та подали на TPS. Втім, якщо українець тільки подав документи на TPS і ще його не отримав, також підпадає під новий закон.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У США запровадили важливу пільгу для українських біженців: що треба знати

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *