Последние новости
У США запускають нову програму спонсорства для українців: деталі

Сполучені Штати запускають Welcome Corps – програму з допомоги у розселенні біженців. Проєкт дозволить американцям безпосередньо підтримувати українських біженців.

Про це повідомляє Держдепартамент США.

«Сполучені Штати запускають Welcome Corps, найсміливішу інновацію в розселенні біженців за чотири десятиліття. Ця ініціатива дозволяє американцям безпосередньо підтримувати біженців і демонструвати кращу американську гостинність і щедрість», — написав у своєму Twitter Держсекретар США Ентоні Блінкен.

Програма дозволить американцям спонсорувати громадян, які прибувають через Програму прийому біженців США (USRAP), безпосередньо організовувати їхнє переселення, вітаючи нових сусідів у своїх громадах, — йдеться на сайті.

У рамках програми американців запрошують стати партнерами та провідниками для біженців, які будують нове життя у Сполучених Штатах та допомагають їм реалізувати свій потенціал.

«Welcome Corps призначена для зміцнення та розширення потенціалу USRAP шляхом використання енергії та талантів американців з усіх верств суспільства, які бажають стати приватними спонсорами – від членів релігійних та громадських груп, ветеранів, спільнот діаспори, компаній, коледжів та університетів та інших», – уточнюється у повідомленні. Мета на перший рік програми – залучити принаймні 10 000 американців, щоб вони виступили як приватні спонсори та пропонували допомогу принаймні 5 000 біженцям з усього світу.

Програма Welcome Corps передбачає створення спонсорських груп щонайменше з п’яти людей, які підтримуватимуть переселенців з України. Така група має зібрати не менше 2 275 доларів на кожну людину, пройти перевірку біографічних даних і створити план підтримки українців, яким хочуть допомогти.

Яку допомогу нададуть українцям

Впродовж перших 90 днів переселенців у США спонсори зобов’яжуться надати чи допомогти їм отримати:

  • проживання;
  • харчування;
  • медичні послуги;
  • освіту;
  • державні пільги.

Інформаційні сесії для потенційних спонсорів у США починаються з 26 січня.

Деталі про проект можна дізнатися на сайті.

Відзначимо, навесні 2022 року в уряді США запустили програму Uniting For Ukraine. Вона дозволяє українцям, які рятуються від війни, в’їзд до США за спрощеною процедурою. Але при цьому тільки половина українців, які оформили візи до США за програмою для біженців, вирішуть їхати в країну.

Податися на програму Uniting For Ukraine можуть українці, які:

  • жили в Україні до 11 лютого 2022 року і їдуть через війну;
  • є громадянами України та мають дійсний український паспорт (або є позначка в паспорті батьків, якщо йдеться про дітей);
  • мають спонсора в США, який подасть Декларацію про фінансову підтримку (форму I-134), перевірену та схвалену Службою громадянства та імміграції США (USCIS);
  • пройшли повні курси вакцинації та інші вимоги охорони здоров’я;
  • пройшли біометричні та біографічні перевірки та перевірки безпеки.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *