У США затримали вісім громадян Таджикистану за підозрою у зв’язках з ІДІЛ

Нещодавно у Сполучених Штатах Америки правоохоронні органи провели масштабну операцію із затримання восьми громадян Таджикистану. Підставою для арешту стала підозра у їхніх можливих зв’язках з терористичною організацією ІДІЛ.

За інформацією з перевірених джерел, Федеральне бюро розслідувань (ФБР) отримало розвідувальні дані про перебування цих осіб на території США та їхні потенційні контакти з ІДІЛ. Спільна антитерористична оперативна група ФБР розпочала розслідування, в ході якого проводився моніторинг комунікацій підозрюваних, включаючи їхню активність у соціальних мережах та на зашифрованих платформах.

Слідчі виявили, що затримані підтримували зв’язок з особами, які можуть бути причетні до діяльності ІДІЛ. На підставі отриманого судового ордера було проведено спостереження за підозрюваними. Правоохоронці припускали можливість підготовки терористичного акту на території США.

Арешти проводилися спільними зусиллями ФБР, Міністерства внутрішньої безпеки та Імміграційної та митної служби США в Лос-Анджелесі, Нью-Йорку та Філадельфії. На цей час затриманим висунуто звинувачення у порушенні імміграційного законодавства, але не у тероризмі.

Варто зазначити, що слідство не виявило доказів підготовки конкретного теракту, і офіційні особи США наголошують на відсутності безпосередньої загрози національній безпеці.

Представники Міністерства юстиції та ФБР утримуються від додаткових коментарів, посилаючись на чинне розслідування. Однак у спільній заяві ФБР та Міністерства внутрішньої безпеки зазначається, що США перебувають у стані підвищеної загрози, і правоохоронні органи продовжують цілодобову роботу з виявлення та запобігання потенційним загрозам національній безпеці.

Ця ситуація привернула увагу міжнародних експертів з питань безпеки та боротьби з тероризмом. Вони наголошують на важливості міжнародної співпраці у протидії глобальним терористичним загрозам та обміну досвідом у сфері антитерористичних операцій.

Джерело: CBS News

Читати також:

Пентагон оголосив про початок переговорів щодо майбутнього американської військової присутності в Іраку

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *