У США зібрали 1,6 млн доларів чоловікові, який 43 роки відсидів за вбивство, яке не скоював

У США в штаті Міссурі виправдали та звільнили чоловіка, який був несправедливо засуджений до довічного ув’язнення за вбивство трьох людей.

Вбивство сталося ще в 1978 році, відтоді незаконно засуджений чоловік відбував термін у в’язниці, повідомляє видання CNN.

Минулого тижня 62-річний Кевін Стрікленд був виправданий у суді, через 43 роки з дня злочину. До слова, на момент арешту йому було всього 18 років. Бідолашному чоловікові, який незаконно провів за ґратами майже 43 роки, небайдужі американці зібрали 1,6 млн доларів матеріальної компенсації.

Кошти збирали на краудфандинговій платформі GoFundMe. Організувала збір коштів Тріша Рохо Бушнелл – одна з юристів, які захищали Стрікленда. Пожертви зробили майже 5700 осіб.

Як зазначає BBC, чоловіка засудили до довічного ув’язнення без можливості умовно-дострокового звільнення на 50 років у далекому 1978 році. Тоді четверо нападників увірвалися в будинок та застрелили трьох людей.

Четверта жертва Синтія Дуглас змогла втекти, прикинувшись мертвою. Вона заявляла, що бачила Стрікленда на місці злочину”, — зазначає CNN. При цьому, вона впізнала його тільки наступного дня, тому що у нього було схоже волосся, як в одного з вбивць. У день інциденту Дуглас не могла прийти на впізнання через вживання алкоголю та марихуани.

Сам Стрікленд запевняв, що в ніч вбивства знаходився вдома та дивився телевізор. Жодні речові докази ніколи не пов’язували його з убивствам та жертвами.

Пізніше Дуглас визнала, що припустилася помилки та невірно ідентифікувала Стрікленда. Останні 30 років разом із проєктом Midwest Innocence вона домагалася його звільнення.

У цій справі також засудили ще двох людей. Один з засуджених стверджував, що Стрікленд непричетний до вбивства”, — пише The New York Times. Попри ці заяви чоловік відсидів 43 роки, перш ніж суд зняв з нього всі звинувачення.

Кампанію зі збору коштів юристи вирішили організувати серед народу, оскільки Стрікленду з державної казни не виплатили жодної матеріальної компенсації за хибне рішення суду. За словами його адвокатів, штат Міссурі виплачує компенсацію лише ув’язненим, виправданим на підставі аналізу ДНК, а не свідчень очевидців.Фото: скриншот з ABC News / YouTube

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “У США зібрали 1,6 млн доларів чоловікові, який 43 роки відсидів за вбивство, яке не скоював

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *