У Вашингтоні та окрузі Колумбія скасують вимогу обов’язкових ковід-перепусток 

Очільниця столиці Сполучених Штатів Мюріел Боузер послабила вимоги щодо підтвердження вакцинації від коронавірусу, оскільки поширення вірусу пішло на спад. 

Про це в понеділок, 14 лютого повідомляють американські ЗМІ, зокрема видання Washington Post. 

Боузер говорить, що вимога показувати ковід-паспорт для входу в більшість підприємств, — оголошена ще у грудні минулого року — припиняється у вівторок, 15 лютого. Мер також повідомила про припинення маскового режиму у всіх громадських приміщеннях, починаючи з 1 березня. 

Попри зміни, директор охорони здоров’я округу Колумбія Лакуандра Несбітт сказала, що чиновники все ще радять мешканцям носити маски в приміщеннях. І маски все одно будуть потрібні в деяких громадських місцях, таких як школи, громадський транспорт і притулки для невідкладної допомоги. 

Державні службовці та медичні працівники округу Колумбія, як і раніше, будуть підлягати вимогам щодо вакцинації. 

Рішення мера Вашингтону щодо ковід-паспортів зумовлене посиленням економічного та політичного тиску на лідерів регіону з метою пом’якшення обмежень пандемії. Минулого тижня кілька штатів і міст пом’якшили правила використання масок у приміщеннях та в школах. У Мериленді губернатор Ларрі Хоган оголосив, що з наступного тижня маски не будуть потрібні в державних будівлях. 

Зазначається, що вакцинація в окрузі досягла бажаного ефекту: у Вашингтоні зроблено понад 50 000 щеплень протягом трьох тижнів після оголошення вимоги щодо щеплення наприкінці грудня. За даними міста, понад 93 відсотки жителів мали хоча б одну дозу вакцини.

«Ми також знаємо, що люди, які були вакциновані хочуть повернутися до свого нормального життя», – говорить Боузер. 

Кеті Е. Холлінгер, президент і виконавчий директор Асоціації ресторанів столичного Вашингтона, сказала, що асоціація «задоволена» рішенням Баузер скасувати мандат на вакцинацію. Це дасть місцевим підприємствам більше гнучкості”, – сказала вона.

Тим часом деякі республіканські члени Конгресу звинуватили Боузер в прийнятті політично вмотивованого рішення скасувати ковід-перепустки, йдеться про вибори, де мер знову балотується. 

Приймаючи рішення, як зазначила сама Боузер, вона та інші чиновники з охорони здоров’я врахували рівень захворюваності міста та рівень госпіталізації та вакцинації, але її адміністрація не бажала прив’язувати обмеження до будь-якого конкретного порогу.

На запитання в понеділок, чи передчасно послаблювати обмеження, враховуючи непередбачувану природу вірусу, Боузер просто відповів: «Вже ні».

Щотижневий рівень випадків коронавірусу в окрузі на 100 000 жителів становив близько 253 у п’ятницю; а було близько 1300 на 100 000 жителів безпосередньо перед Різдвом, коли Боузер вперше оголосила про необхідність вакцинації. DC Health продовжуватиме рекомендувати людям носити маски в приміщеннях, поки місто не досягне низького або середнього рівня передачі інфекції.

Сусідні округи також скорочують обмеження щодо пандемії — відмова від використання масок в Мериленді, де мер Хоган твердить, що показники стану здоров’я виправдовують зміни, зазначивши, що кількість госпіталізацій скоротилася на 78 відсотків з піку минулого місяця.


Світлина: стокове фото 

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *