У Вашингтоні відкрили перший ресторан української кухні

У Вашингтоні, округ Колумбія, на Капітолійському пагорбі відкрито перший український ресторан, де можна скуштувати традиційні українські страви: борщ, вареники, голубці, деруни, котлети по-київськи.

Як повідомляє місцеве видання Axios, ресторан отримав назву Ruta. Меню базується на класичних для України стравах, таких як український борщ, вареники, котлети по-київськи, деруни та ін.  

Засновник і шеф-кухар «Рути» – Дмитро Марценюк давно популяризує українську кухню за кордоном, зокрема у США. Він тривалий час був шефом легендарної «Веселки» у Нью-Йорку, не раз готував для поважних гостей урочистих подій в Посольстві України у США, є шефом-дипломатом при МЗС України.

«Ми сподіваємося стати частиною ресторанної дипломатії. Ми хочемо бути місцем, де можна дізнатися про українську культуру та їжу, побачити, як це красиво», – заявила речник ресторану Ruta Анна Волинець.

Повний спектр послуг означає, що це не фаст-фуд. Страви в ресторані готуються індивідуально для кожного клієнта і подаються клієнтам за їх столиком.

До меню закладу входять традиційні українські страви: борщ, вареники, голубці, деруни, котлета по-київськи та ін. Також є дитяче меню. Очікується, що в ресторані також будуть проходити спільні з Українським домом заходи та концерти живої музики.

Меню Ruta (прайс):

– борщ (з ребрами або просто з овочами) – $14;

– котлета по-київськи – $26;

– бефстроганов – $32;

– деруни – $18;

– вареники – від $9 до $18;

– банош – $22.

Як виникла ідея відкриття ресторану?

Шеф-кухар Дмитро Марценюк розповів, що влітку 2021 на запрошення посла України в США Оксани Маркарової він готував борщ у Вашингтоні з конгресменами та послами.

Захід відвідало багато видатних гостей, де почали обговорювати важливість відкриття українського ресторану у Вашингтоні. Хоча сам Вашингтон – невелике місто, але поряд є два штати. І ані в столиці, ані в цих штатах немає українських ресторанів. Тоді Дмитро вирішив переїхати із Нью-Йорка до Вашингтона, щоб відкрити новий заклад.

Світлина: bryan metzger@metzgov

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *