Україна друга у світі після США проведе перепис населення у співпраці з Apple

Найдорожча американська компанія Apple у 2023 році проведе в Україні перепис населення. Таким чином Україна стане другою країною у світі після США, яка залучить для перепису Apple.

Міністерство цифрової трансформації України та американський ІТ-концерн Apple підписали меморандум про взаєморозуміння, що передбачає співпрацю для проведення перепису населення в Україні.

Про це повідомило відомство Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США у соціальній мережі Facebook у вівторок, 30 листопада.

Наразі спільний досвід перепису населення в Apple є лише зі США, деталі меморандуму невідомі. Перепис населення України заплановано провести у 2023 році.

Зі сторони України документ підписав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, а від компанії Apple Inc. – директор зі взаємодії з органами державної влади країн та регіонів Марк Леннон.

Меморандум передбачає співпрацю, обмін інформацією та підтримку Мінцифри щодо низки ініціатив, зокрема сторони будуть:

1. Співпрацювати у рамках запланованого перепису населення 2022-2023. Україна стане другою країною у світі після США, що проведе такий перепис у співпраці з Apple;

2. Ділитися досвідом та експертизою у проєктах, пов’язаних з переходом до режиму paperless, режим «‎без паперів», та щодо покращення досвіду взаємодії громадян з органами державної влади;

3. Розвивати додаток «Дія» на базі операційної системи iOS;

4. Розвивати ініціативи з цифрової грамотності;

5. Створювати ініціативи щодо залучення цифрових технологій у сферу охорони здоров’я.


Команда Мінцифри та представники Apple вели постійні переговори щодо спільних проєктів та розширення присутності компанії на українському ринку з вересня 2021 року.

Apple стала першою компанією у Штатах, вартість якої перевищила 700 мільярдів $ США. У серпні 2021 року вартість компанії зросла до 2,48 трлн дол., компанія залишається найдорожчою компанією у світі.

Оцінка кількості населення України

Перший і поки єдиний Всеукраїнський перепис відбувся в Україні у 2001 році, тоді нарахували 48 мільйонів 457 тисяч людей. За оцінкою Державної служби статистики, чисельність населення України станом на жовтень 2021 року становить понад 38 мільйонів осіб (без врахування мешканців окупованих територій).

З цієї кількості 16,5 мільйона — люди віком від 25 до 54 років, 6,2 мільйона — від 65 років, 5,7 мільйона — діти до 14 років, 5,2 мільйона — від 55 до 64 років і 3,6 мільйона — від 15 до 24 років. Згідно з отриманими даними, 20 мільйонів становлять жінки та 17,3 мільйона — чоловіки.


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *