Последние новости
Україна отримає танки Abrams не раніше кінця 2023 року

Танки Abrams М1А2 доставлять до України наприкінці цього року чи наступного. США анонсували поставку «Абрамсів» тільки тому, що інакше Берлін відмовлявся відправляти свої «Леопарди».

Про це повідомили джерела американської газети Washington Post.

31 основний бойовий танк М1А2 не будуть вилучено з військових запасів США, а будуть закуплені в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI), тобто бойові машини візьмуть не зі складів американської армії, а замовлять у виробника нові. «Вони будуть побудовані без захисту з використанням збідненого урану і будуть доставлені наприкінці цього або в наступному році», — пише видання. Таке рішення пояснили тим, що уранова броня є секретною технологією, і Пентагон не хоче, щоб вона потрапила в руки Росії.

Якщо у рамках програми «президентського вилучення» (Presidential Drawdown) Україна отримує зброю із запасів Пентагону, то в рамках програми USAI Сполучені Штати закуповують для України нове озброєння безпосередньо у промисловості.

«Вони будуть побудовані без захисту з використанням збідненого урану і будуть доставлені наприкінці цього року чи наступного», – йдеться у повідомлені газети.

Раніше представник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі повідомляв, що постачання танків Abrams в Україну може зайняти місяці.

При цьому Кірбі відмовився відповісти, чи варто Україні чекати на танки до кінця 2023 року.

«Я не хочу говорити надто конкретно, тому що ми все ще розробляємо плани, але це триватиме багато місяців», – заявив Кірбі. Кірбі зауважив, що адміністрація Джо Байдена не збирається гаяти час і почне тренувати українських військових, а також налагоджувати лінії забезпечення. Українські Збройні Сили мають бути готові відразу використовувати танки Abrams, коли вони нарешті прибудуть.

В свою чергу заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що американські танки «Абрамс» до весняного наступу точно не встигнуть прибути в Україну.

27 січня Президент України Володимир Зеленський зазначив, що танки Abrams можуть прибути занадто пізно. «Я не знаю реальної ситуації на цей момент, коли вони будуть. Коли Америка дасть нам “Абрамси”. І я не знаю, коли насправді прибудуть танки з Європи», – заявив Зеленський.

Нагадаємо, 25 січня президент Джо Байден оголосив, що Сполучені Штати нададуть Україні 31 танк M1 Abrams. США планують відправити Україні основний бойовий танк Abrams у конфігурації M1A2. M1 Abrams перебуває на озброєнні з 1980 року. США використовують понад 2,6 тисячі різних модифікацій «Абрамсів», близько 3,5 тисячі знаходяться на зберіганні. Подібні танки стоять на озброєнні приблизно півтора десятка країн — від Австралії до Марокко — і добре зарекомендували себе в різних умовах. M1 Abrams озброєні сухопутні сили сусідньої Польщі, тому ремонтна база знаходиться не дуже далеко від України. Це також означає, що логістика постачання запчастин вже налагоджена, і організовувати нові шляхи постачання не потрібно.

Українські танкісти розпочнуть підготовку у Німеччині з американськими інструкторами або у Польщі. «Ми починаємо навчання українських військових якомога швидше. Для того, щоб поставити ці танки на поле бою, потрібен час. Ми маємо за цей час переконатись, що українці повністю готові до своєї оборони», – сказав Байден.

Також Україна отримає вісім ремонтно-евакуаційних бронемашин M88 для обслуговування танків та понад 500 одиниць бронетехніки. Крім цього, президент США підтвердив, що українські військові отримають два батальйони німецьких основних бойових танків Leopard 2 від держав Європи.

Танки «Леопард» і «Челленджер» прибудуть в Україну вже в березні. Leopard 2A6 Фото: Krauss-MaffeiСвітлина: US Army

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Україна отримає танки Abrams не раніше кінця 2023 року

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *